Господарський суд Києва 4 березня задовольнив позов ТОВ «Промислова інноваційна компанія» і стягнув з НБУ на користь позивача 128,943 млн грн в якості «відшкодування майнової шкоди, яка була завдана шляхом прийняття неправомірного рішення НБУ про віднесення «Радикал Банку» до категорії неплатоспроможних», повідомляє FinClub.
Протиправність відповідної постанови НБУ про визнання фінустанови неплатоспроможню «Промислова інноваційна компанія», яка володіла на момент банкрутства 71% акцій банку, довела в рамках адміністративного судового процесу.
Так, домігшись судового визнання незаконності закриття «Радикал Банку», його власник вирішив стягнути з НБУ отриманий майновий збиток у вигляді позбавлення належних йому корпоративних прав вартістю 129,943 млн грн.
«Суд встановив, що постанова НБУ № 452/БТ від 9 липня 2015 року «Про віднесення ПАТ «Радикал Банк» до неплатоспроможних» запустила процедуру виведення цього банку з ринку, яка позбавила власників акцій їх корпоративних прав, які, згідно з вимогами законодавства, переходять до ФГВФО. При цьому жоден з можливих способів виведення банку з ринку не передбачає повернення корпоративних прав власникам акцій, що свідчить про порушення прав позивача. На підставі викладеного суд прийшов до висновку, що позовні вимоги ТОВ «Промислова інноваційна компанія» про стягнення матеріальної шкоди в сумі 128 942 532 грн є доведеними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі», – вирішив суд.
НБУ оскаржить в апеляції програш власникові «Радикал Банку».
«Радикал Банк» працював з 2010 року і входив до групи невеликих фінустанов за обсягом активів. За даними НБУ, ключовими власниками банку були Максим Шпак та Анрі Веремійченко, яким належали 71% банку через «Промислову інноваційну компанію».
Нагадаємо: минулого року судами скасовано рішення НБУ про виведення з ринку банків «Фінансова ініціатива», «Союз», Український інноваційний банк, Златобанк, «Велес», Радикал банк, «ТК Кредит», Східно-промисловий банк, «Київська Русь», КСГ банк, «Хрещатик».