mind
Суди скасували 11 рішень НБУ по неплатоспроможним банкам

Суди скасували 11 рішень НБУ по неплатоспроможним банкам

Рішенням судів 11 банків повернулися в фінансову систему України, ще 26 справ стосовно банків знаходяться на розгляді

Суди скасували 11 рішень НБУ по неплатоспроможним банкам
Фото: Shutterstock

Станом на 1 січня 2018 року судами скасовано рішення НБУ про виведення з ринку банків «Фінансова ініціатива», «Союз», Український інноваційний банк, Златобанк, «Велес», Радикал банк, «ТК Кредит», Східно-промисловий банк, «Київська Русь», КСГ банк, «Хрещатик».  Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

«Національний банк бачить виникнення системних ризиків для фінансової стабільності країни шляхом прийняття судами рішень про відновлення діяльності неплатоспроможних банків. Адже подібні рішення судів створили прецедент, коли судова система використовується власниками банків, виведених з ринку, як квазілегітимний інструмент повернення таких банків на ринок. Це, в свою чергу, нівелює зусилля НБУ, спрямовані на очищення банківського сектора країни», – підкреслюється в повідомленні.

При цьому суди неодноразово підтверджували законність рішень Національного банку щодо неплатоспроможних банків. Таких рішень було прийнято 15.

Ще 26 справ, в яких акціонери або вкладники неплатоспроможних банків оскаржують рішення регулятора про виведення банків з ринку, перебувають на розгляді в судах першої та апеляційної інстанцій.

У НБУ нагадали, що законами і нормативно-правовими актами України не передбачено механізму відновлення діяльності банку, в тому числі за рішенням суду, щодо якого прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та його ліквідацію.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті