Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) долучила до матеріалів розслідування про незаконні схемах в оборонній сфері переписку фігурантів, про яку йшлося в журналістському розслідуванні Bihus.Info, передаєІнтерфакс-Україна.
Про це повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький в четвер увечері на телеканалі «Прямий».
«Я тільки вчора отримав лист від директора НАБУ, що ці матеріали вони вирішили долучити до матеріалів виробництва. Вирішили це зробити тільки зараз», – сказав Холодницький.
Таким чином, як підкреслив керівник САП, НАБУ визнало, що ці матеріали у них були. «Де ці матеріали були два роки – має встановити ДБР (Державне бюро розслідувань – Mind), оскільки ми почали провадження за фактом зловживання службовим становищем керівництвом НАБУ і за підслідністю ми передали ці матеріали в ДБР», – розповів він.
«Я сам хочу встановити істину. Перше: чому ці матеріали (листування) були приховані. Я вже розумію, чому. Тому що там було листування і детективів НАБУ, і керівництва НАБУ. І там було листування не тільки по «Укроборонпрому», але і по «Укрзалізниці», коли давали матеріали, щоб щось незначне йшло до суду, а значне, яке цікавило фігурантів, було виділено (в окреме провадження – Mind) і тихенько померло», – пояснив Холодніцкій.
Раніше керівник САП заявив, що не може отримати від НАБУ матеріали про корупцію в оборонному комплексі, і допустив, що директор Бюро Артем Ситник був в курсі участі його підлеглих в незаконних схемах.
Нагадаємо: днями НАБУ підтвердило отримання від Генпрокуратури навесні 2017 року листування на 87 сторінок, в яких зокрема фігурує ТОВ «Оптимумспецдеталь» і її бенефіціар Андрій Рогоза, згаданий у скандальному розслідуванні журналістів Bihus.info щодо корупції в оборонці. Проте, у НАБУ стверджують, що інформації з листуваннях на момент її отримання два роки тому, було недостатньо для початку окремого розслідування ймовірних зловживань конкретних осіб у сфері оборони.
Раніше, НАБУ повідомило, що розслідування Bihus.info містить маніпуляції або помилки щодо причетності бюро до покривання оборудок в «Укроборонпромі». Крім того, у відомстві зазначали, що Євген Шевченко, згаданий у журналістському розслідувані, ніколи не працював в НАБУ, а лише співпрацював із ним у рамках закону.
Як писав Mind, НАБУ почало розслідування за даними журналістів про корупцію в «оборонці». Воно охоплює всі факти, наведені в трьох частинах оприлюдненого журналістського розслідування про корупційні схеми в державному концерні «Укроборонпром».