НАБУ відповіло на звинувачення в причетності до розкрадання в оборонці
НАБУ запевнило, що розслідування журналістів про розкрадання в «оборонці» містить маніпуляції або помилки

Національне анитикорупційне бюро повідомило, що розслідування Bihus.info містить маніпуляції або помилки щодо причетності бюро до покривання оборудок в «Укроборонпромі». Про це пише «Рубрика» з посиланням на заяву директора бюро Артема Ситника.
За його словами, НАБУ ніколи «не видавало, не видає і не буде видавати» довідок про те, чи є підприємство фіктивним.
«Це не входить у компетенцію Антикорупційного бюро», – сказав він.
Ситник також додав, що НАБУ перевіряло причетність низки фірм до постачання на Харківський бронетанковий завод прицілів, які раніше були у власності Міноборони. Проведено перевірку, зокрема, й фірми «Оптимумспецдеталь», діяльність якої пов'язують із колишнім першим заступником секретаря Ради нацбезпеки і оборони України Олегом Гладковським.
За його словами, загалом у межах цього розслідування до НАБУ всього надійшло чотири запити від «Укроборонпрому».
«Відповідно було надано чотири відповіді. І в трьох відповідях із чотирьох це підприємство «Оптимумспецдеталь» фігурувало як таке, що відпрацьовується на причетність до певних дій у рамках цього провадження. Водночас у другому листі, на якому так акцентували увагу журналісти, цього підприємства немає», – сказав він.
За словами Ситника, другий лист стосувався іншої інформації – тієї, яка вже встановлена у кримінальному провадженні.
Слідство дійшло висновку, що фірма Гладковського не постачала Харківському бронетанковому заводу саме ті приціли, які перевіряли правоохоронці.
«Через це у відповіді на цей запит були зазначені лише ті підприємства, які поставляли нібито приціли, що мають номера такі ж, які рахувалися за Міноборони. Тому тут є певна маніпуляція, що нібито хтось виключив підприємство із списку фіктивних підприємств. Ми такого списку не ведемо», – додав директор НАБУ.
Ситник запевнив, що НАБУ готове надати повний доступ до тих матеріалів, які будуть потрібні ДБР для розслідування, і провести внутрішнє службове розслідування.
«Матеріалів, де була б переписка нібито пана Гладковського, нібито пана Жукова, цієї переписки в НАБУ не було. Наразі, для того щоб провести службове розслідування, щоб провести досудове розслідування у цих справах, потрібно отримати носії, де є ця переписка і ті матеріали, які є в Генеральній прокуратурі. Ми не знаємо, що конкретно там знаходиться. Але нами ініційоване питання витребування цих проваджень», – сказав він.
Також Ситник повідомив, що Євген Шевченко, згаданий у журналістському розслідувані, ніколи не працював в НАБУ, а лише співпрацював із ним у рамках закону.
Раніше Mind писав, що СБУ, НАБУ та ДФС замішані в справі про корупцію в «Укроборонпромі», за даними Генпрокуратури.
Нагадаємо: НАБУ почало розслідування за даними журналістів про корупцію в «оборонці». Воно охоплює всі факти, наведені в трьох частинах оприлюдненого журналістського розслідування про корупційні схеми в державному концерні «Укроборонпром».
Зі свого боку представники концерну назвали некоректною інформацію журналістів про реалізацію у 2016–2017 роках держкомпанією «Укрспецекспорт», що входить до складу держконцерну, експортного контракту на проведення капремонту двох транспортних Ан-26 для Казахстану й розцінюють такі дії як прояв заангажованої журналістики.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].