США повинні й надалі надавати військову підтримку Україні - Конгрес

У Палаті представників пройшли слухання щодо протидії російській агресії

фото pixabay.com

Росія збільшує свою присутність у Венесуелі та Сирії, а модель лідерства президента РФ Владіміра Путіна передбачає обов’язкову наявність «ворога за кордоном». Тема російської агресії та можливість протидіяти їй стали предметом слухань в американському Конгресі.

У слуханнях в комітеті з міжнародних відносин Палати представників брали участь колишні помічники держсекретаря Вікторія Нуланд і Деніел Фрід, а також екс-заступник начальника штабу армії США Джек Кін, передає «Голос Америки».

«Ми не знаємо, чи дійсно президент Росії Путін хоче покращення відносин? Цілком можливо, що його психологія і модель лідерства надто залежать від наявності «ворога» за кордоном і не дозволяють змінити курс поведінки», – сказала Вікторія Нуланд.

«Сусіди Росії стурбовані можливістю військового вторгнення з її боку, наприклад, як у випадку з українським Кримом, який Москва анексувала. Угоди про контроль над озброєннями, які діяли десятиліттями, порушені Росією. Диктатори – від Асада в Сирії до Мадуро в Венесуелі – процвітають завдяки підтримці Кремля», – зазначила вона.

Незважаючи на це, Нуланд, як і її колега Деніел Фрід, вважають, що необхідно вести діалог з Росією, при цьому продовжуючи політику санкцій проти Москви.

«Путіну потрібно, щоб Україна зазнала невдачі у своїх спробах стати демократичною країною з вільним ринком. Тому що успішна Україна покаже росіянам, що путінізм для них не є єдиною дорогою. Необхідно раціонально використовувати інструмент санкцій, щоб домогтися врегулювання ситуації в Україні, та для того, щоб стримати Росію від втручання у вибори США наступного року», – заявив він.

Генерал Джек Кін заявив, що Вашингтон повинен продовжувати підтримувати Україну, особливо зважаючи на обрання нового президента, який не має політичного досвіду.

«Європа і США повинні активно співпрацювати з Зеленським і продовжувати підтримувати зусилля України по боротьбі з корупцією і покращення економіки. Також ми повинні допомогти їм посилити обороноздатність», – зазначив екс-заступник начальника штабу.

З Путіним необхідно вести розмову з позиції сили, додає Кін: якщо він розміщує зброю в Венесуелі, то США повинні посилювати військову присутність на кордоні з Росією. У тому числі – продовжувати надавати військову підтримку Україні.

Нагадаємо, представник Держдепу Курт Волкер розповів про телефонну розмову Трампа із Зеленським, в якій американський президент пообіцяв і надалі підтримувати Україну в протидії російській агресії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS