Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) має намір розглянути питання надання позики в розмірі 7 млн євро ТОВ «Енергопарк Яворів» для будівництва другої черги Яворівської сонячної електростанції (СЕС) потужністю 36 МВт, передає Інтерфакс-Україна.
Як повідомляється на сайті банку, засідання Ради директорів з питання надання позики намічено на 5 червня.
Проект реалізується в рамках нещодавно затвердженої ЄБРР III Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF III) загальним обсягом EUR 250 млн.
Яворівську СЕС будує група «Еко-Оптіма», яка вже побудувала її першу чергу потужністю 36 МВт в Терновиці Львівської області. Як повідомляється на сайті компанії, запуск другої черги намічено на друге півріччя поточного року.
«Еко-Оптіма» управляє парком СЕС і вітроелектростанцій (ВЕС), частина яких побудована з використанням кредитних коштів ЄБРР. У Старому Самборі Львівської області компанія ввела дві черги ВЕС на 34 МВт. Проект реалізований із залученням коштів ЄБРР та Фонду чистих технологій Світового банку.
У 2013-2015 роках «Еко-Оптіма» побудувала Богородчанського СЕС на 2,8 МВт, Самбірську СЕС на 8 МВт. У січні 2019 року компанія ввела Глиняни СЕС на 3,5 МВт, в березні 2019 року – Бориславську СЕС на 8,5 МВт. Компанія також побудувала дві біопаливні електростанції на 2 МВт і 1,5 МВт.
Засновником групи «Еко-Оптіма» є бізнесмен Зіновій Козицький.
Як писав Mind, за I квартал цього року в Україні встановлено понад 860 МВт нових потужностей відновлюваної електроенергетики.
Нагадаємо: Верховна Рада на засіданні 25 квітня ухвалила законопроект про «зелені» аукціони для інвесторів відновлювальних джерел енергії (ВДЕ).
Крім того, ухваленим проектом №8449-д також врахована поправка про скасування «зеленого» тарифу для наземних домашніх СЕС.
Про те чому дрібним приватним потужностям з альтернативної енергетики необхідні суворіші правила, читайте у матеріалі Mind «Нотатки на зелених полях: як вирішити технічні проблеми альтернативної енергетики».