ВР заборонила домашнім СЕС на землі отримувати «зелений» тариф

ВР заборонила домашнім СЕС на землі отримувати «зелений» тариф

Нардепи запровадили нову умову для отримання «зеленого» тарифу для СЕС потужністю до 50 кВт –встановлення їх на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах

ВР заборонила домашнім СЕС на землі отримувати «зелений» тариф
фото pixabay.com

Верховна Рада врахувала поправку про ненадання «зеленого» тарифу наземним домашнім сонячним електростанціям (СЕС), затвердивши закон про «зелені» аукціони («Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» №8449-д). Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Під час розгляду документа поправку було відхилено, проте в. о. голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський напередодні голосування за законопроект знову виніс її на розгляд, і парламент усе ж цю поправку затвердив.

Отже, народні депутати запровадили умову отримання «зеленого» тарифу для СЕС потужністю до 50 кВт – установлення їх на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах. Умова почне діяти з 2020 року.

На сьогодні тариф на відпуск е/е в оптовий ринок для «домашніх» СЕС (їхня потужність – до 30 кВт, розміщення – без обмежень) становить 18 євроцентів, з наступного року він знизиться на 10%.

Як зазначив енергетичний експерт, співзасновник громадської організації Greencubator Андрій Зінченко, де-факто заборона встановлення домашніх наземних станцій на практиці призведе до того, що мало хто з українців зможе поставити СЕС більш ніж 10 кВт, оскільки на дахах не поміститься об’єкт більшої потужності.

На його думку, ситуації, коли деякі підприємці маніпулятивно встановлюють цілі «гірлянди»  домашніх СЕС у покинутих селах, необхідно врегулювати іншим способом, а не забороною встановлювати всім домогосподарствам наземні сонячні панелі.

Навіщо стимулювати рівномірне будівництво «зелених» потужностей та як закрити лазівки для нечесних гравців, можна прочитати в матеріалі Mind «Нотатки на зелених полях: як вирішити технічні проблеми альтернативної енергетики».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло