Найбільший американський банк JPMorgan Chase&Co припинив співпрацю з фармацевтичною компанією Purdue Pharma LP через її можливу роль в американській опіоїдній кризі. Фармвиробник тепер буде змушений шукати новий банк для управління грошовими і вексельними платежами, повідомляє Reuters.
Проти Purdue Pharma подано 2 тисячі судових позовів, в яких виробника звинувачують у тому, що він, агресивно рекламуючи свої препарати, спровокував виникнення звикання до знеболюючих. Зокрема, йдеться про препарат OxyContin. Обвинувачі наполягають на тому, що виробник не повідомляє про ризики, пов'язані з тривалим вживанням препарату.
Видання припускає, що банк JPMorgan став на позицію обмежити контакти з компаніями, які дискредитовані судовими позовами і політичними скандалами.
Банк повідомив Purdue Pharma про припинення співпраці ще в березні, давши партнеру 6 місяців на зміну банку. При цьому в кредитній організації послалися на репутаційні ризики, пов'язані з негативним ставленням громадськості до фармвиробників.
Американські штати, округи і міста вимагають мільярдних компенсацій за шкоду. Згідно з останніми даними, близько 400 тисяч людей померли після передозування опіоїдів в період з 1999 по 2017 роки. Більше ніж половина смертельних випадків сталася від болезаспокійливих за рецептом.
У Purdue заперечують, що безпосередньо дії компанії сприяли опіоїдній кризі в США. Власники компанії вказують на те, що справжні винуватці опіоїдної епідемії – героїн і фентаніл.
Проте експерти в області охорони здоров'я стверджують, що багато людей переходять на ці речовини після того, як спочатку підсіли на знеболюючі.
У березні сім'я Саклера (власники компанії) домовилися про досудове врегулювання зі штатом Оклахома за $270 млн. У березні цього року головний виконавчий директор Purdue Крейг Ландау заявив, що процедура банкрутства залишається для компанії потенційним виходом в умовах масових судових розглядів.
Нагадаємо, в травні ще 5 штатів приєдналися до решти 39 штатів, які подали позови проти Purdue Pharma за продаж опіоїдів.