Аналітики Low Carbon Ukraine радять перенести запуск ринку електроенергії

Єдиний шлях до перенесення запуску ринку, на думку експертів – це прийняття змін до Закону України «Про ринок електроенергії»

Фото: pixabay.com

Аналітики німецького проекту Low Carbon Ukraine підготували короткий аналіз ризиків запуску ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Про це повідомляє Українська асоціація відновлюваної енергетики на своїй сторінці на Facebook

В разі відкладення аукціонів двосторонніх угод аналітики виділили низку ризиків та наслідків для ринку електроенергії у разі запуску ринку  1 липня.

Найголовніші ризики:

Наслідки запуску ринку 1 липня:

Ризики у сфері ринкової влади в сфері генерації:

Наслідки:

Уразі неефективності комерційного обліку ризики будуть наступні:

Наслідки:

Ризики у ринковій владі у сегменті постачання:

Наслідки:

Покладання спеціальних обов’язків (ПСО) для постачання вразливим категоріям споживачів має такі ризики:

Наслідками стане:

Ризики наявності боргів та неплатежів:

Наслідками стануть:

У сфері проблем торгівельних зон ризиками будуть:

Наслідки:

Також, існують ризики у сфері технічних питань:

Наслідки:

Аналітики вивели ряд рекомендацій для уникнення негативних наслідків.

Єдиний шлях до перенесення запуску ринку, на думку експертів – це прийняття змін до Закону України «Про ринок електроенергії». Ключові ризики можуть бути адресовані в Законі наступними положеннями: Зміни до Перехідних положень, пункт 2 – дозволити запуск різних сегментів ринку в різний час рішенням НКРЕКП.

Зміни до Перехідних положень, пункти 1 та 2 – відкладення запуску ринку як мінімум до 1 жовтня 2019 року.

Сегмент двосторонніх договорів має бути відкритим лише за умови готовності та запуску аукціонів продажу електроенергії компаній державної власності, за умови їх успішного проведення та реєстрації договорів у ринковій системі.

Необхідно поновити роботу Координаційного центру реформи ринку електроенергії із НКРЕКП в якості головуючого органу.

Також, необхідно зобов'язати всіх учасників ринку брати участь у тестуванні програмного забезпечення призначеного для операцій на ринку та аукціонів двосторонніх угод після прийняття змін до Закону.

Раніше повідомлялося, що ЄС та ЄІБ рекомендують Україні відтермінувати впровадження нового оптового ринку електроенергії. На думку європейських партнерів важливі регуляторні норми та IT-системи ще не готові.

Нагадаємо: запуск нового енергоринку хочуть перенести на 3 місяці. Законопроект містить пункт, що гарантує надання «зеленого» тарифу наземним домашнім СЕС потужністю до 30 кВт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS