ЄС та ЄІБ рекомендують Україні відтермінувати впровадження нового оптового ринку електроенергії

ЄС та ЄІБ рекомендують Україні відтермінувати впровадження нового оптового ринку електроенергії

На думку європейських партнерів важливі регуляторні норми та IT-системи ще не готові

ЄС та ЄІБ рекомендують Україні відтермінувати впровадження нового оптового ринку електроенергії
Фото: Shutterstock

Представництво Європейського Союзу та Представництво Європейського Інвестиційного Банку в Україні рекомендують відтермінувати впровадження нового ринку електричної енергії на обмежений період часу через те, що важливі регуляторні норми та IT системи ще не готові.

Про це йдеться у заяві Представництва Європейського Союзу в Україні, оприлюдненій на сайті Представництва.

«З цієї причини запуск нового ринку з 1 липня може призвести до його неправильного функціонування, а отже бути контрпродуктивним щодо інтересів українських споживачів та учасників ринку», – наголошують в Представництві ЄС.

Крім того, у поточному політичному контексті буде важче забезпечити управління цією реформою або ж втрутитися з метою усунення недоліків у випадку такої необхідності.

Так, у 2017 році ЄС вітали прийняття Закону України «Про ринок електричної енергії», спрямованого на виконання зобов`язань у рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

«Ми переконані, що реформа передбачена даним законом принесе вигоду українським споживачам завдяки запровадженню прозорості, покращенню ефективності функціонування ринку та залученню інвестицій. Ми продовжуємо підтримувати зусилля влади та учасників ринку у впровадженні цієї важливої реформи», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо: у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект № 10318 щодо відтермінування запуску нового оптового ринку електроенергії, авторами якого виступили народні депутати Александр Домбровсьий та Лев Підлісецький.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло