Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
Запуск нового енергоринку хочуть перенести на 3 місяці

Запуск нового енергоринку хочуть перенести на 3 місяці

Законопроект містить пункт, що гарантує надання «зеленого» тарифу наземним домашнім СЕС потужністю до 30 кВт

Запуск нового енергоринку хочуть перенести на 3 місяці
Фото: pixabay.com

Народні депутати Александр Домбровсьий та Лев Підлісецький зареєстрували законопроект №10318 про перенесення наміченого на 1 липня запуску нового оптового ринку електроенергії на три місяці. Про це повідомив в. о. голови комітету ВР з питань ТЕК, ядерної політики і ядерної безпеки Домбровський на своїй сторінці у Facebook.

Відповідний документ зареєстровано в парламенті у середу, 22 травня, його текст ще не було опубліковано. Проект пропонує зміни в перехідні положення закону «Про ринок електричної енергії» та в статтю 9-1 закону «Про альтернативні джерела енергії».

«В умовах, які сьогодні склалися – відставка уряду, розпуск Верховної Ради та позачергові парламентські вибори, ніхто не має права ризикувати інтересами українських громадян та економіки України», – написав Домбровський.

Ми з колегою Левом Підлісецьким (Lev Pidlisetskyy) зареєстрували законопроект №10318 про відтермінування запровадження...

Опубликовано Олександр Домбровський Среда, 22 мая 2019 г.

Він також відмітив, що на думку депутатів профільного комітету, трьох місяців буде достатньо для проведення повноцінного тестування готовності усіх учасників до роботи в новому ринку електроенергії та підготовки аналізу фінансових наслідків запуску нового ринку.

Законопроект припускає надання Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), повноважень з установки граничних цін на ринку «на добу вперед» та добовому ринку протягом року. Це дозволить стримати неконтрольоване зростання цін на етапі запуску конкурентних механізмів.

Крім цього, законопроект містить пункт, що гарантує надання «зеленого» тарифу наземним домашнім сонячним електростанціям (СЕС) потужністю до 30 кВт.

Раніше повідомлялося, що «Укренерго» готується до запуску нового ринку електроенергії 1 липня 2019 року. Старт нового ринку електроенергії може створити значні ризики для інтересів споживачів.

Нагадаємо: Петро Порошенко 18 травня 2019 року підписав закон про «зелені» аукціони. Прийнятий закон передбачає запуск аукціонів з 1 липня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті