Енергетичне порозуміння між Росією та Німеччиною, яке символізує інвестиція «Північний потік – 2», суперечить інтересам Центрально-Східної Європи. Про це під час Четвертого саміту голів парламентів країн Центрально-Східної Європи заявив маршал польського Сенату Станіслав Карчевський, передає «Польське радіо».
Він наголосив на тому, список викликів, перед якими стоять країни Центрально-Східної Європи, з кожним роком «тривожно видовжується». Необхідно вчасно побачити виклики і на них реагувати, – сказав Карчевський, – оскільки «якщо їх вчасно не помітити – виклики можуть стати смертельними загрозами».
«Через російську загрозу державам східного флангу НАТО надзвичайно залежить на трансатлантичній єдності. Поділ між ядром Європейського Союзу та США, який поглиблюється, взаємовідносини між Вашингтоном і Анкарою, Brexit – це, без сумніву, виклики, з якими ми повинні впоратися. В нашому інтересі – послаблювати усі можливі напруження, які з’являються на цих лініях», – додав він.
Нагадаємо: днями президент України Володимир Зеленський у Брюсселі підкреслив важливість взаємодії з Польщею в питаннях енергобезпеки Європи, збереження стратегічної ролі української газотранспортної системи (ГТС) і протидії будівництва газопроводу «Північний потік – 2».
Як повідомлялось раніше, Німеччина до кінця 2019 роки планує сформулювати нову енергетичну політику з урахуванням введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік – 2». Канцлер ФРН Ангела Меркель виступила за те, щоб паралельно з транзитом через Україну будувався газопровід, щоб її країна могла відмовитись від ядерної енергетики та вугілля.