ФРН плануватиме нову енергетичну політику з урахуванням «Північного потоку – 2» - Меркель

ФРН плануватиме нову енергетичну політику з урахуванням «Північного потоку – 2» - Меркель

Глава німецького уряду виступає за те, щоб «паралельно з транзитом через Україну будувався газопровід» для того, щоб країна могла відмовитись від ядерної енергетики та вугілля

ФРН плануватиме нову енергетичну політику з урахуванням «Північного потоку – 2» - Меркель
Ангела Меркель
фото www.bundesregierung.de

Німеччина до кінця 2019 роки планує сформулювати нову енергетичну політику з урахуванням введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік – 2». Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель, передає Інтерфакс-Україна.

За словами глави уряду Німеччини, поступова відмова ФРН від використання атомної та вугільної енергетики вимагає нових рішень.

«Це вимагає нового планування всієї нашої енергетичної політики і підходу до енергетики, який ми хочемо сформулювати до кінця року з тим, щоб забезпечити надійність енергозабезпечення. Це вимагає також і ставки на газ як енергоносій в разі, якщо ми хочемо відмовлятися від ядерної енергетики і вугілля , тому я виступаю за те, щоб паралельно з транзитом через Україну будувався газопровід «Північний потік – 2», – заявила Меркель.

До 2038 року Німеччина планує повністю відмовитися від вугілля в енергетиці і перейти на газ, в тому числі СПГ.

Після аварії на АЕС «Фукусіма» в Японії в 2011 році Німеччина відключила 8 атомних електростанцій, наразі ще 7 продовжують діяти, їх планують відключити не пізніше 2022 року.

Нагадаємо: днями Міністерство економіки Німеччини взяло до відома загрозу санкцій США щодо компаній, задіяних у будівництві трубопроводу «Північний потік – 2», але Берлін заявив, що не визнає санкції, що мають екстериторіальну дію.

До цього міністр енергетики Рік Перрі заявив , що США незабаром підготують законопроект про санкції щодо компаній, пов'язаних з проектом «Північний потік – 2». Законопроект, яким буде накладено санкції, заявиться «в не надто далекому майбутньому», додав він.

Кремль у відповідь заявив, що не боїться нових санкцій. Хоча цього місяця російська сторона вперше визнала, що має проблеми з реалізацією свого проекту.

Як повідомлялось, раніше цього місяця Меркель висловила думку, що Європейська комісія вже не зможе блокувати будівництво газопроводу «Північний потік – 2». Глава німецького уряду визнала, що нова газова директива містить можливості опротестувати реалізацію проекту, але й ця норма не зможе стати підставою для його зупинки.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло