ФРН плануватиме нову енергетичну політику з урахуванням «Північного потоку – 2» - Меркель
Глава німецького уряду виступає за те, щоб «паралельно з транзитом через Україну будувався газопровід» для того, щоб країна могла відмовитись від ядерної енергетики та вугілля

Німеччина до кінця 2019 роки планує сформулювати нову енергетичну політику з урахуванням введення в експлуатацію газопроводу «Північний потік – 2». Про це заявила канцлер ФРН Ангела Меркель, передає Інтерфакс-Україна.
За словами глави уряду Німеччини, поступова відмова ФРН від використання атомної та вугільної енергетики вимагає нових рішень.
«Це вимагає нового планування всієї нашої енергетичної політики і підходу до енергетики, який ми хочемо сформулювати до кінця року з тим, щоб забезпечити надійність енергозабезпечення. Це вимагає також і ставки на газ як енергоносій в разі, якщо ми хочемо відмовлятися від ядерної енергетики і вугілля , тому я виступаю за те, щоб паралельно з транзитом через Україну будувався газопровід «Північний потік – 2», – заявила Меркель.
До 2038 року Німеччина планує повністю відмовитися від вугілля в енергетиці і перейти на газ, в тому числі СПГ.
Після аварії на АЕС «Фукусіма» в Японії в 2011 році Німеччина відключила 8 атомних електростанцій, наразі ще 7 продовжують діяти, їх планують відключити не пізніше 2022 року.
Нагадаємо: днями Міністерство економіки Німеччини взяло до відома загрозу санкцій США щодо компаній, задіяних у будівництві трубопроводу «Північний потік – 2», але Берлін заявив, що не визнає санкції, що мають екстериторіальну дію.
До цього міністр енергетики Рік Перрі заявив , що США незабаром підготують законопроект про санкції щодо компаній, пов'язаних з проектом «Північний потік – 2». Законопроект, яким буде накладено санкції, заявиться «в не надто далекому майбутньому», додав він.
Кремль у відповідь заявив, що не боїться нових санкцій. Хоча цього місяця російська сторона вперше визнала, що має проблеми з реалізацією свого проекту.
Як повідомлялось, раніше цього місяця Меркель висловила думку, що Європейська комісія вже не зможе блокувати будівництво газопроводу «Північний потік – 2». Глава німецького уряду визнала, що нова газова директива містить можливості опротестувати реалізацію проекту, але й ця норма не зможе стати підставою для його зупинки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].