Зеленський в Брюсселі закликав протистояти «Північному потоку – 2»

Зеленський в Брюсселі закликав протистояти «Північному потоку – 2»

Глава держави після зустрічі із польським колегою наголосив на необхідності збереження стратегічної ролі української ГТС

Зеленський в Брюсселі закликав протистояти «Північному потоку – 2»
Володимир Зеленський, Анджей Дуда
фото www.president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський підкреслив важливість взаємодії з Польщею в питаннях енергобезпеки Європи, збереження стратегічної ролі української газотранспортної системи (ГТС) і протидії будівництва газопроводу «Північний потік – 2». Про це повідомляє прес-служба президента.  

«Одним із важливих напрямів нашої спільної взаємодії на європейському рівні є питання енергетичної безпеки, збереження стратегічної ролі української ГТС і протидії «Північному потоку – 2», сказав глава української держави на спільному брифінгу з президентом Польщі Анджеєм Дудою після їх зустрічі у вівторок ввечері в Брюсселі.

Зеленський також подякував Дуді за те, що Україна й надалі може розраховувати на надійну підтримку Польщі і співпрацю у багатосторонніх форматах, зокрема на європейському рівні.

Глава держави також зазначив, що Україна та Польща поділяють бачення ключових для Європи питань щодо зовнішньої політики та безпеки.

«Ми маємо зберегти нашу єдність, щоб наш спільний голос було почуто і враховано у загальноєвропейському контексті. Ми маємо спільне розуміння глибини загроз, які несе для всієї Європи Росія, і разом боремося за те, щоб ЄС залишався єдиним і солідарним з Україною у боротьбі проти агресії», – зазначив Зеленський.

Президент підкреслив, що завдяки консолідованій позиції вдалося залучити Євросоюз до більш активних дій щодо протидії впливу Росії на виборчі процеси в ЄС та Україні.

«Я налаштований на сприйняття процесу примирення й недопущення домінування тематики складних моментів історії українсько-польських взаємин на порядку денному стратегічного партнерства України та Польщі», – додав глава держави та наголосив, що із вдячністю прийняв запрошення свого колеги здійснити візит до Варшави.

Нагадаємо: сьогодні Володимир Зеленський здійснює свій перший закордонний візит. 4 червня він зустрівся із генсеком НАТО, єврокомісаром із питань євро, соціального діалогу, фінансової стабільності і фінансових послуг Валдісом Домбровскісом і президентом Польщі Анджеєм Дудою. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло