Кабмін визначив переможців конкурсу на видобуток газу на 9 ділянках

Нафтогазові компанії, які перемогли в конкурсі, мають протягом 5 років інвестувати $430 млн у сейсмічні роботи

Фото: УНІАН

Кабінет міністрів ухвалив результати конкурсів на підписання угод про розподіл продукції (УРП) по дев'яти вуглеводневих ділянках. Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, пише Інтерфакс-Україна.

За його словами, проведення відкритих конкурсів на користування надрами дозволить країні відмовитися від імпорту газу з повним переорієнтуванням на споживання газу внутрішнього видобутку.

«Ми робимо конкретні речі, щоб системно цю проблему вирішити: наростити видобуток українського газу і не купувати його за кордоном. Ось таке рішення сьогодні в п. 5.2.2 наближає нас до цієї мети», – сказав Гройсман.

Додамо, що 1 липня Міжвідомча комісія ухвалила висновки і пропозиції Кабміну щодо визначення переможців конкурсів на укладення угод про розподіл вуглеводнів по дев'яти ділянках.

Так, комісія запропонувала затвердити конкурсну пропозицію державної компанії «Укргазвидобування» спільно з канадською Vermilion Energy по Балаклійській та Іванівській ділянках.

Пропозиція «Укргазвидобування» також визнана найкращою за Берестянською і Бузівською ділянками.

Крім цього, комісія обрала пропозицію компанії «Юкрейн енерджі Л.Л.С.» по Варвинській ділянці, «Ойл енд Гез оверсиз Тредінг Бі.Ві.» і «Нафтогазексплуатація» – по Зінковській ділянці, «Укрнафтобуріння» – по Русанівській ділянці, «Гео Альянс Партнершип» і «Гео Альянс Партнершип Б.В.» – по Софіївській та компанії «Велл КО» – по Угнівській.

В Держгеонадра додали, що після укладення угоди з урядом за цими ділянками нафтогазові компанії зобов'язані протягом 5 років інвестувати понад $430 млн у проведення сейсмічних робіт і пробурити 39 розвідувальних свердловин, паралельно відновлюючи законсервовані об'єкти для якнайшвидшого отримання газу.

Раніше Mind писав, що Міжвідомча комісія розкрила пропозиції на участь у конкурсі на розробку вуглеводневої ділянки «Дельфін».

А про те, як пройшли перші електронні аукціони з користування надрами, читайте у колонці експерта галузі Дмитра Кащука, виконавчого директора ГО «Наука. Розвідка. Видобування» – «Хто купує нафтогазові ділянки на ProZorro».
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS