Обсяг венчурних інвестицій в українські проекти у 2018 році зріс на 30% та склав $337 млн. Про це йдеться у звіті KPMG Enterprise Venture Pulse.
Частка України в глобальному обсязі ринку венчурних інвестицій залишається незначною – близько 0,1%
Однак,за словами заступника директора KPMG Андрія Усенка, ринок інвестицій і капіталу в Україні, з огляду на високий рівень недоінвестування економіки та зацікавленість українських інвесторів в локальному ринку, в середньостроковій перспективі може очікувати на позитивну динаміку ринку.
«Цьому сприятимуть і такі події, як довгоочікуваний запуск Українського національного фонду стартапів і Фонду підтримки винаходів. Великі локальні компанії також реалізують ряд інвестиційних проектів і активно інвестують в стартапи»,- додав він.
За даними звіту, загальний обсяг здійснених венчурних інвестицій у світі у ІІ кварталі 2019 року лишився стабільним та склав $52,7 млрд. Відносну потужність демонстрували інвестиції у США і Європі, тоді як Азія другий квартал поспіль перебувала у стані стагнації через брак китайських мегаугод. Внаслідок чого обсяг інвестицій склав лише $10,1 млрд.
Цього кварталу в Європі інвестиції ВК сягнули рекордних показників і перед лицем поточної геополітичної невизначеності і пов’язаних із нею викликів щодо Brexit продемонстрували послідовну сталість. У другому кварталі 2019 року загальна сума венчурних інвестицій досягла $8,74 млрд. Тим не менше, кількість угод продовжувала скорочуватися – з 957 угод у першому кварталі усього до 825 в II кварталі.
Очікується, що в III кварталі тенденція до зменшення кількості угод на заключній стадії в усьому світі лишатиметься незмінною, що може позначитися на здатності декотрих висококваліфікованих компаній, що перебувають на етапі становлення, залучати фінансування.
ШІ (штучний інтелект), з огляду на практично необмежену увагу, яку приділяють йому корпоративні інвестори, найімовірніше, стане в цій закономірності винятком.
KPMG – це міжнародна мережа професійних дорадчих сервісів, що надають аудиторські, податкові та консультаційні послуги. В офісах KPMG у 153 країнах світу працює понад 207 000 співробітників. Незалежні фірми-члени мережі KPMG належать до зареєстрованої відповідно до законодавства Швейцарії асоціації KPMG International Cooperative («KPMG International»).
Раніше повідомлялось, що рівень венчурних інвестицій у Fintech знизився у І кварталі 2019 року.