Втрата Україною родовища літію не вплине на угоду про корисні копалини із США – інвестор

Втрата Україною родовища літію не вплине на угоду про корисні копалини із США – інвестор

Було очевидно, що родовище перебувало під величезним ризиком окупації, і ніхто не розглядав його як гарний актив, каже він

Втрата Україною родовища літію не вплине на угоду про корисні копалини із США – інвестор
фото DR

російські війська захопили одне з найцінніших літієвих родовищ України поблизу села Шевченко Донецької області. Хоча українські війська контролюють території поблизу цього місця, родовище зараз перебуває під російською окупацією, повідомив Kyiv Independent Роман Погорілий, засновник Deep State Map.

ЗСУ заявили, що їхні сили продовжують бої навколо села, українські війська перебувають на західній околиці, а російські – на східній, повідомив виданню Віктор Трегубов, речник українського угруповання військ «Хортиця». Неосвоєна ділянка площею 40 акрів розташована менш ніж за 2 км на схід від села.

«Тривають активні бойові дії. Вони відбуваються на всій ділянці фронту, по всій Новопавлівці», – сказав Трегубов.

Захоплення росіянами родовищ відбулося лише через два місяці після того, як Україна 30 квітня підписала знакову угоду зі США про критично важливі корисні копалини для залучення інвестицій в Україну.

Але, незважаючи на очевидну втрату Україною родовища, це навряд чи вплине на угоду, заявив Сергій Фурса, заступник керуючого директора інвестиційної компанії Dragon Capital.

«Було очевидно, що воно перебувало під величезним ризиком окупації, і ніхто не припускав, що це буде гарним активом для будь-якої угоди», – сказав Фурса.

Kyiv Independent звернулося до Міністерства екології та природних ресурсів України, щоб підтвердити захоплення ділянки, але відповіді наразі немає.

Зараз в Україні залишилося лише два з чотирьох родовищ літію, обидва в центральній Україні. російські війська окупували родовище Крута Балка в Запорізькій області в перший рік повномасштабного вторгнення.

Літій, який використовується в акумуляторах для електромобілів, є одним із ключових сировинних матеріалів, про які США згадали в угоді, підписаній 30 квітня.

Київ планує відкрити для приватних інвесторів велике літієве родовище Добра в центральній Україні, яке містить від 80 до 105 млн метричних тонн літієвої руди, що стане першим проєктом у рамках угоди.

Шевченківське родовище менше, його обсяг оцінюється в 11–14 млн тонн руди, згідно з даними гірничодобувної компанії European Lithium, яка раніше мала ліцензію на розробку цього родовища. Руда унікальна в Україні, оскільки містить 90% сподумену, мінералу, багатого на літій, що полегшує його видобуток.

European Lithium ніколи не видобувала літій у Шевченківському родовищі, а 2023 року заявила, що більше не претендує на нього, посилаючись на його близькість до лінії фронту.

Бекграунд. Як повідомлялося, Україна в рамках угоди із США готує родовище літію для доступу інвесторів – серед них друг Трампа. Київ уже схвалив перші кроки в цьому напрямку.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло