Уряд Казахстану заборонив закупівлю держорганами імпортних службових автомобілів протягом найближчих двох років. Про це повідомила прес-служба спілки підприємств автомобільної галузі «КазАвтоПром», передає Інтерфакс-Україна.
Відповідну постанову підписав прем'єр-міністр Казахстану Аскар Мамін. До участі в держзакупівлі допускаються товари, вироблені казахстанською юридичною особою, що має сертифікат про походження товару форми CT-KZ.
«До переліку товарів, вилучених з національного режиму, увійшли легкові автомобілі. Відповідна постанова набрала чинності і діє протягом двох років. Документ наказує здійснювати державні закупівлі та оренду тільки у вітчизняних виробників, з обов'язковою вимогою сертифіката форми СТ-Кz», – уточнюється в повідомленні.
У прес-службі уряду Казахстану прийняття такої постанови підтвердили.
За даними «КазАвтоПром», за підсумками січня-червня 2019 року держоргани закупили 2 294 автомобіля на суму 17,2 млрд тенге ($44,7 млн), що вище показника першого півріччя 2018 року на 15,2%.
«Заходи, вжиті державою в минулому році, сприяли перегляду політики закупівель багатьох держорганів і нацкомпаній. Практично весь парк службової техніки (99%), що купувався за 6 місяців 2019 року, склали автомобілі казахстанського виробництва», – заявляє «КазАвтоПром».
Легкові автомобілі в Казахстані виробляють автоскладальний завод АТ «Азія Авто» і ТОВ «СариаркаАвтоПром». Обсяг виробництва заводу «Азія Авто» за підсумками I півріччя 2019 року склав 9 999 автомобілів, а «СариаркаАвтоПром» – 9 290 машин.
Лінійка автомобілів «Азія Авто» включає марки Lada (Granta, Vesta, Xray, Largus, Kalina, 4 × 4), Skoda (Octavia, Rapid, Superb, Yeti, Kodiaq), Chevrolet (Aveo, Captiva, Cruze, Tracker) і Kia (Rio, Cerato, Optima, Cadenza, Quoris, Picanto, Soul, Sportage, Sorento, Mohave).
На виробничих майданчиках «СариаркаАвтоПром» виробляються автомобілі JAC, Hyundai, Ravon, Chevrolet Niva.