14 серпня Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження в справі №640/15100/19 за позовом Офісу великих платників податків ДФС до ПАТ «Укрнафта» про стягнення з банківських рахунків відповідача податкового боргу перед бюджетом на суму 547,1 млн грн. Про це повідомляє Finbalance.
Раніше Офіс великих платників податків ДФС наводив дані, що за 7 місяців 2019 року загальний податковий борг «Укрнафти2» збільшився з 14,6 млрд грн до 15,8 млрд грн (у т.ч. 3,5 млрд грн – з податку на прибуток та ПДВ, а 12,2 млрд грн – рентні платежі).
За інформацією ж «Укрнафти», за січень-липень 2019 року ця компанія сплатила податки до бюджетів усіх рівнів на 7,6 млрд грн (у тому числі 52 млн грн в рахунок погашення простроченого податкового боргу).
Як стверджувала компанія, в 2018 році вона «в повному обсязі виконала поточні податкові зобов’язання, сплативши 16,3 млрд грн та посівши четверте місце серед найбільших платників податків країни».
Нагадаємо: 50%+1 акція «Укрнафти» належить “Нафтогазу”, ще 42% – структурам Ігоря Коломойського та його партнерів.
У серпні 2019 Кабмін звернувся в Госпсуд м. Києва з позовом до ПАТ «Укрнафта» про стягнення 1,5 млрд грн. Як треті особи в справі (№910/10890/19) фігурують «Нафтогаз» та Мінфін.
Наприкінці березня 2019 акціонери ПАТ «Укрнафта» дали згоду на укладення договорів про продаж компаніє 4,062 млрд куб. м природного газу для «Нафтогазу». Кошти від цього продажу газу мали бути в повному обсязі спрямовані на погашення податкового боргу.
Передбачалося, що згадані 4,062 млрд куб м газу будуть включати 2 млрд кубометрів поточного і майбутнього видобутку, а 2,062 млрд кубометрів, які були видобуті «Укрнафтою»в 2006 році та передані на зберігання «Укртрансгазу» (УТГ), але зрештою без оплати використані «Нафтогазом» в 2006-2008 роках (у травні 2014 Госпсуд м. Києва зобов’язав «Укртрансгаз» повернути цей обсяг газу для «Укрнафти»; згодом касаційна скарга «Нафтогазу» була відхилена).
Нещодавно виконавчий директор групи «Нафтогазу» Юрій Вітренко зазначив, що в цілому за НАКом числиться 11 млрд кубів неоплаченого для «Укрнафти» газу (включно зі згаданим вище 2 млрд кубів).
За його словами, відповідний арбітражний позов міноритаріїв «Укрнафти» проти України «досяг тієї стадії, коли навіть з точки зору захисту інтересів України в цьому арбітражі потрібно було б хоч щось робити».
Вітренко зауважував, що ідея розділення нафтових та газових активів «Укрнафти» вже не актуальна», оскільки вона «не вирішить всіх проблем». Серед цих проблем чільний представник НАКу назвав у тому числі «Укртатнафту2 (Кременчуцький НПЗ), в якій 43% акцій належать «Нафтогазу», а фактичним мажоритарієм є група компаній, пов’язаних з «приватівцями» та їх партнерами.
Також виконавчий директор групи «Нафтогазу» повідомив, що міноритарії «Укрнафти» відмовилися від права призначати CEO в обмін на зміни в наглядовій раді.