Завершено розслідування за обвинуваченням ексголови ДФС України у хабарництві

Завершено розслідування за обвинуваченням ексголови ДФС України у хабарництві

Протягом 2015–2016 років очільник ДФС одержав понад 722 млн грн неправомірної вигоди

Завершено розслідування за обвинуваченням ексголови ДФС України у хабарництві
Фото: pexels.com

Що сталося. Завершено слідство у справі щодо колишнього голови Державної фіскальної служби (ДФС) України та його радника, підозрюваних в одержанні понад 722 млн грн неправомірної вигоди.

Джерело. Про це повідомляє Спеціальна антикорупційна прокуратура (САП).

Деталі. «Установлено, що протягом 2015–2016 років очільник ДФС України одержав на свою користь та на користь третіх осіб понад 722 млн грн неправомірної вигоди за вчинення дій, пов’язаних із забезпеченням відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам у розмірі понад 3,2 млрд грн», – йдеться в повідомленні.

Як встановило слідство, надання неправомірної вигоди в іноземній валюті ($5,5 млн та 21 млн євро) відбувалося із використанням низки компаній, зареєстрованих за кордоном, що належали власнику одного з агрохолдингів, а її одержання посадовцем – із використанням підприємств-нерезидентів, контроль над діяльністю яких здійснювався безпосередньо головою ДФС України, його радником та іншими особами, пов’язаними з ним родинними відносинами.

Для перерахування коштів між вказаними юридичними особами під виглядом надання та отримання позик або постачання продукції підозрюваними також були залучені й інші підприємства-посередники, зареєстровані за межами України. При цьому частина коштів такої неправомірної вигоди була сформована безпосередньо із грошових коштів бюджетного відшкодування ПДВ, конвертованих в іноземну валюту.

Зазначається, що 02.02.2023 досудове розслідування завершено, матеріали справи відкрито стороні захисту для ознайомлення.

Крім того, матеріали досудового розслідування щодо власника агрохолдингу, підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України, прокурором виділені в окреме провадження, розслідування в якому наразі триває.

Бекграунд. Нагадаємо, що ДБР викрило трьох податківців, які «списали» підприємству майже 4 млн грн боргу коштом держави.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло