«Нафтогаз» сплатив до держбюджету три млрд грн за ухилення від податків – ДФС

«Нафтогаз» сплатив до держбюджету три млрд грн за ухилення від податків – ДФС

Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри службовцям компанії

«Нафтогаз» сплатив до держбюджету три млрд грн за ухилення від податків – ДФС
Фото: УНІАН

Державна фіскальна служба (ДФС) забезпечила надходження до держбюджету трьох млрд грн від НАК «Нафтогаз України». Про це повідомила пресслужба відомства у фейсбуці.

«На початку 2017 року було встановлено факт ухилення від сплати податків державною компанією у розмірі понад три млрд гривень шляхом умисного нездійснення відповідних дій із завершення митного оформлення природного газу в режимі «імпорт». З моменту вчинення вищевказаних дій, даному факту на жаль не було надано належної правової оцінки», – йдеться у повідомленні.

На початку червня ДФС провела обшуки в «Нафтогазі». За кілька місяців правоохоронці зібрали докази вчинення службовцями умисних дій з ухилення від сплати понад трьох млрд грн податків.

«За результатами проведення комплексу слідчих та процесуальних дій, підтвердження суми завданих державі збитків відповідною судово-економічною експертизою, а також здійснення інформаційно-аналітичної діяльності, представники вищевказаної державної компанії погодилися з аргументами слідства та сукупністю зібраних доказів і сплатили до державного бюджету податок на додану вартість в розмірі понад три млрд грн. Документальне оформлення завершення процедури розмитнення природнього газу та сплати коштів до бюджету триває», – йдеться в повідомленні.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру службовцям держкомпанії в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах та обрання їм запобіжних заходів.

Нагадаємо: кілька років тому ДФС намагалася оштрафувати «Нафтогаз» на 8,3 млрд гривень за несплату ПДВ за російський газ, який було імпортовано у жовтні 2015 року. Ці штрафи було скасовано в судовому порядку.

Тоді повідомлялося, що «Нафтогаз» не закрив митну декларацію стосовно жовтневого імпорту, бо сторони не підписали акт прийому-передачі. НАК пояснював це тим, що «Газпром» включив у цей акт обсяги газу, який росіяни несанкціоновано постачали на не підконтрольні Україні території Донецької та Луганської областей. Цих обсягів «Нафтогаз» не визнав і відмовився підписувати виставлений «Газпромом» акт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло