Світовий банк (СБ), Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) підтримують реформу органів управління державними банками, ключовим аспектом якої є введення незалежних наглядових рад. Про це повідомив старший радник ЄБРР із зовнішніх зв'язків Антон Усов на своїй сторінці у Facebook.
«Міжнародні партнери України: МВФ, Світовий банк і ЄБРР рішуче підтримують реформу управління державними банками, що є важливим кроком в удосконаленні роботи банківської системи України та її економіки в цілому», – йдеться у повідомленні.
Згідно з новою редакцією статті 7 закону «Про банки і банківську діяльність», нові наглядові ради держбанків були сформовані шляхом конкурсного відбору претендентів, їх кандидатури були висунуті Кабінетом міністрів на початку цього року.
Відповідно до вимог законодавства України, в якості наступного кроку Національний банк України (НБУ) затверджує висунуті кандидатури в складі наглядових рад держбанків. Таким чином, обов'язок НБУ полягає в проведенні ретельної і незалежної оцінки, що включає в себе застосування професійних суджень про наявність кваліфікаційних даних у кандидатів і їх відповідності всім вимогам законодавства.
«Для незалежних членів наглядових рад держбанків згадані вимоги законодавства, викладені в статті 7, також включають в себе жорсткі стандарти незалежності і відсутності конфлікту інтересів. Ми підтримуємо НБУ в здійсненні ним своїх обов'язків у зазначеній сфері», – підкреслюється в повідомленні.
Нагадаємо: НБУ відхилив кандидатури більшості членів ради «Ощадбанку». Регулятор зазначив, що призначення голови правління має відбуватися за результатами конкурсу, відповідно до запровадженої реформи корпоративного управління у держбанках. Натомість, наглядова рада «Ощадбанку» без проведення конкурсу прийняла рішення продовжити контракт із нинішнім головою правління на 5 років.
До цього, 23 травня цього року, Кабмін призначив нові наглядові ради ПриватБанку, Укрексімбанку та «Ощадбанку».