Кабмін призначив нові наглядові ради ПриватБанку, Укрексімбанку та Ощадбанку

Кабмін призначив нові наглядові ради ПриватБанку, Укрексімбанку та Ощадбанку

До кожної наглядової ради увійшло шість незалежних членів та два представники держави

Кабмін призначив нові наглядові ради ПриватБанку, Укрексімбанку та Ощадбанку
Фото: УНІАН

Кабінет міністрів призначив кандидатури незалежних членів та представників держави в наглядові ради трьох державних банків: АТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк» та АТ КБ «ПриватБанк», які розпочнуть фактичне виконання повноважень з 14 червня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

До кожної наглядової ради увійшло шість незалежних членів та два представники держави. Строк повноважень членів наглядової ради становить три роки.

Згідно з рішенням КМУ, членами наглядової ради стали:

в ПриватБанку

Акчакоча Енгін, Монета Андреа, Сіліг Стівен, Іскі Шерон, Шейх Надір, Кляйн Еран – як незалежні члени; Шевальов Артем (від КМУ) та Олексієнко Сергій (від ВРУ) – як представники держави; 

в «Укрексімбанку»

Торстен Пауль, Фішер Стівен, Чічло Дімітрі, Гордієнко Оляна, Коновець Сергій, Меню Домінік – як незалежні члени; Буца Юрій (від КМУ) та Шульга Алла (від ВРУ) – як представники держави;

в «Ощадбанку»

Аджунер Шевкі, Апін Байба, Резніков Олексій, Грінченко Олексій, Вайнштейн Міхаель, Бріггс Пітер, як незалежні члени; Білак Даніель (від КМУ) та Власов Дмитро (від ВРУ) – як представники держави.

«Вперше в історії більшість в наглядових радах держбанків буде представлено незалежними директорами. Очолювати наглядову раду також буде один із незалежних директорів. Обрання незалежної наглядової ради сприятиме пришвидшенню імплементації затвердженої стратегії розвитку, підвищенню ефективності управління ризиками, наслідком чого стане збільшення прибутковості та привабливості Ощадбанку для інвесторів», – повідомили в прес-службі «Ощадбанку».

Відбір кандидатів на посади незалежних членів наглядових рад із 632 поданих заявок здійснювали компанії з добору персоналу: «Педерсен енд партнерс», «Уорд Хауел Україна» і «Телент Едвайзорс», що були визначені на конкурсних засадах за участю міжнародних організацій.

За результатами співбесід із 69 кандидатами та їхньої оцінки відповідно до встановлених критеріїв конкурсна комісія, до складу якої увійшли представники від профільного комітету Верховної Ради, президента, Кабінету міністрів, визначила переможців конкурсу. У засіданнях конкурсної комісії також брали участь представники міжнародних фінансових організацій із правом дорадчого голосу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті