Захворіло у світі
44,495,972
Померло у світі
1,174,225
Вилікувалось у світі
30,058,850
Захворіло в Україні
370,417
Померло в Україні
6,868
Вилікувалось в Україні
151,632
НБУ відхилив кандидатури більшості членів ради «Ощадбанку»

НБУ відхилив кандидатури більшості членів ради «Ощадбанку»

Регулятор висловив глибоке занепокоєння процедурою, за якою новообрана наглядова рада продовжила контракт з головою правління Ощадбанку»

НБУ відхилив кандидатури більшості членів ради «Ощадбанку»
Фото Shutterstock

Національний банк (НБУ) відхилив кандидатури більшості членів ради «Ощадбанку». НБУ розглянув пакети документів новообраних членів наглядової ради Ощадбанку та провів тестування і співбесіди з ними. Про це повідомляє прес-служба регулятора.

За результатами оцінки відповідності кваліфікаційним вимогам було прийнято рішення відмовити у погодженні таким особам:

  • Шевкі Аджунеру (голова наглядової ради, незалежний директор)
  • Олексію Грінченку (заступник голови наглядової ради, 
  • незалежний директор)
  • Олексію Резнікову (член наглядової ради, незалежний директор)
  • Дмитру Власову (член наглядової ради, представник від Верховної Ради)
  • Даніелю Білаку (член наглядової ради, представник від Кабінету Міністрів)

«Національний банк висловлює глибоке занепокоєння процедурою, за якою новообрана наглядова рада продовжила контракт з головою правління Ощадбанку», – йдеться в повідомленні.

Регулятор зазначив, що призначення голови правління має відбуватися за результатами конкурсу, відповідно до запровадженої реформи корпоративного управління у держбанках. Натомість, наглядова рада «Ощадбанку» без проведення конкурсу прийняла рішення продовжити контракт із нинішнім головою правління на 5 років.

“Ми наполягаємо на неухильному слідуванню духу й змісту реформи корпоративного управління в державних банках. Регулятор вважає, що незалежно від того, хто обійматиме посаду голови правління, що безсумнівно є прерогативою наглядової ради, всі процедури, передбачені законом, мають бути дотримані. І це є справою честі для новообраної наглядової ради”, – наголосила перший заступник голови НБУ. Катерина Рожкова.

Нагадаймо: 23 травня цього року, Кабмін призначив нові наглядові ради ПриватБанку, Укрексімбанку та «Ощадбанку».

Членами наглядової ради «Ощадбанку» стали Аджунер Шевкі, Апін Байба, Резніков Олексій, Грінченко Олексій, Вайнштейн Міхаель, Бріггс Пітер, як незалежні члени; Білак Даніель (від КМУ) та Власов Дмитро (від ВРУ) – як представники держави.

«Вперше в історії більшість в наглядових радах держбанків буде представлено незалежними директорами. Очолювати наглядову раду також буде один із незалежних директорів. Обрання незалежної наглядової ради сприятиме пришвидшенню імплементації затвердженої стратегії розвитку, підвищенню ефективності управління ризиками, наслідком чого стане збільшення прибутковості та привабливості Ощадбанку для інвесторів», – повідомили тоді в прес-службі «Ощадбанку».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті