За підсумками січня-червня 2019 року в Україні вже прийнято в експлуатацію 4,9 млн м кв загальної площі житла, що на 50,6% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунільного господарства (Мінрегіонбуд).
«За перші півроку 2019-го в Україні вже введено в експлуатацію майже 5 млн м² нового житла. Маємо зростання на майже 51%. З чим це пов’язано? Минулого року Верховною Радою був підтриманий і прийнятий Закон про так звану «будівельну амністію», який дозволив багатьом українцям узаконити самочинно збудовані приватні і дачні будинки за спрощеною процедурою. На його виконання Мінрегіоном було затверджено порядок прийняття в експлуатацію таких об’єктів. І цей механізм працює!» – повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.
За даними Держстату, за перші шість місяців 2019 року було прийнято в експлуатацію дачні та садові будинки загальною площею 369 100 м кв. Це на 89% більше, ніж за такий же період минулого року.
Також, згідно зі статистикою, у містах України було прийнято в експлуатацію 2,8 млн м кв житла (58,8%), у сільській місцевості – 2,02 млн м кв (41,2%).
В експлуатацію загального обсягу житла було прийнято 42% у багатоквартирних будинках, 58% – в одноквартирних будинках.
Всього введено в експлуатацію 53 258 нових квартир.
У розрізі регіонів, лідерами за обсягами введеного в експлуатацію житла стали Київська область (684,3 тис м²), Львівська область (632 900 м вк), Одеська область (474 800 м кв), Івано-Франківська область (431 600 тис м кв) та Київ (430 600 м кв).
Нагадаємо: нові державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків вступають в дію з 1 грудня цього року.