Захворіло у світі
5,512,055
Померло у світі
346,612
Вилікувалось у світі
2,246,900
Захворіло в Україні
21,584
Померло в Україні
644
Вилікувалось в Україні
7,575
Житло будуватимуть згідно нових ДБН з 1 грудня

Житло будуватимуть згідно нових ДБН з 1 грудня

Норми розповсюджуються на нове будівництво, реконструкцію, капремонт та технічне переоснащення житлових будинків до 73,5 м включно

Житло будуватимуть згідно нових ДБН з 1 грудня
Фото: pixabay.com

Нові державні будівельні норми (ДБН) щодо проектування житлових будинків, які опубліковано 20 серпня 2019 року, вводять низку принципових змін в будівництві і реконструкції житла та вступають в дію з 1 грудня цього року. Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіонбуд).

Нові ДБН дозволяють проектувати кухні-ніші в квартирах, підвищують вимоги до енергоефективності житла, їх інклюзивності та доступності, регламентують обов’язкові ліфти від 4-го поверху, прибирають застарілу норму проектувати радіоточки в кожній квартирі, дозволяють вбудовувати громадські заклади на будь-яких поверхах та ще багато інших змін.

Норми почнуть діяти вже з 1 грудня цього року, є обов’язковими до виконання і розповсюджуються на нове будівництво, реконструкцію, капремонт та технічне переоснащення житлових будинків до 73,5 м включно. Житлові будинки з більшою висотою регулюються будівельними нормами щодо висотних будинків.

З 1 жовтня минулого року вже діє низка важливих змін щодо проектування житлових будинків:

• відмінено обов’язковість влаштування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках;

• дозволено скління балконів та лоджій вище 3-го поверху при проектуванні будівель;

• введено можливість робити вхід до житлових будинків без порогу та сходів на рівні тротуару та інші нововведення.

Нові ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» розроблені фахівцями ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну застарілих ДБН 2005 року. Вони вступають в дію з 1 грудня цього року.

Раніше повідомлялося, що Мінрегіонбуд запроронував встановити нову вимогу щодо згоди мешканців будинку на проведення реконструкції – не менше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу.

Нагадаємо: Мінрегіонбуд оновив ДБН щодо проектування готелів, у яких посилено обов’язкові вимоги дотримання пожежної безпеки будівель готелів та запроваджено нові сучасні системи пожежогасіння.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті