Російські підприємства-переробники вторсировини стали купувати більше пластикових відходів за кордоном. У минулому році імпорт склав більше $20 млн – на 32% більше, ніж роком раніше. Про це свідчать дані митної статистики, які вивчило «РБК».
Згідно з даними Федеральної митної служби (ФТС), в 2018 році Росія закупила за кордоном пластикове сміття з категорії «відходи, обрізки і скрап із пластмас». За перші шість місяців 2019 року імпорт пластикових відходів збільшився на 41% у порівнянні з аналогічним періодом за минулий рік, до $12,6 млн доларів.
Лідерами з продажу в Росію пластикових відходів виступають Туреччина ($6,25 млн за 2018), Білорусія ($3,1 млн) і Японія ($2,8 млн).
При цьому, якщо подивитися на дані імпорту в фізичному вираженні, на першому місці виявиться Білорусія, яка поставила в минулому році близько 7 000 тонн пластикових відходів.
Крім того, в минулому році Росія купувала пластикові відходи у Німеччині ($1,5 млн), Об'єднаних Арабських Еміратів, Казахстану, України (по $1 млн) і ще у 18 країн, серед яких і США ($496 тис.).
Зростання обсягів закупівель відпрацьованого пластику фіксується на тлі сміттєвої реформи, яка буксує в країні. Система роздільного збору сміття в Росії тільки створюється. За даними «Грінпісу», 94% відходів наразі відправляється на звалище, а не сортується. Щоб підтримувати існуючі потужності, переробним підприємствам доводиться закуповувати сировину за кордоном.
Нагадаємо: минулого місяця Всесвітній фонд дикої природи дослідив, які країни викидають найбільше пластику в Середземне море.
Як повідомлялося, країни G20 створять орган для боротьби з пластиковими відходами.