Захворіло у світі
31,605,656
Померло у світі
970,934
Вилікувалось у світі
21,747,491
Захворіло в Україні
184,734
Померло в Україні
3,705
Вилікувалось в Україні
81,670
WWF дослідив, які країни викидають найбільше пластику в Середземне море

WWF дослідив, які країни викидають найбільше пластику в Середземне море

Щохвилини в Середземне море викидають 34 тисячі пластикових пляшок

WWF дослідив, які країни викидають найбільше пластику в Середземне море
фото pixabay.com

Щороку середземноморські країни викидають 24 млн тонн пластикового сміття. Чверть із нього потрапляє в океан. Це рівнозначно тому, якби в Середземне море щохвилини кидали 34 тисячі пластикових пляшок, наводить Euronews дані дослідження Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).

Зараз у цьому морі плаває близько 250 млрд пластикових предметів. За даними WWF, одне з найбільш забруднених пластиком середземноморських міст – Барселона.

«Пластик серйозно впливає на екосистему. Ми бачимо, як через нього гинуть ссавці, риба, морські птахи. Вони можуть потрапити в пастку або з'їсти пластиковий предмет, який не виводиться з організму. Крім того, в рибальські сітки, які вже ніхто не використовує, продовжують потрапляти морські тварини, – розповідає викладач університету Барселони, професор океанології Мікель Канальс.

 

У літні місяці кількість пластикових відходів збільшується на 30%. Особливо страждають через це міста, економіка яких залежить від туризму. За оцінками WWF, через забруднення пластиковими відходами середземноморські країни втрачають за рік 640 млн євро.

«Люди гуляють ввечері, кидають пластикові пляшки, стаканчики з-під мохіто. Всюди валяється сміття», – каже житель Барселони.

Вчені попереджають: пластик небезпечний не тільки для навколишнього середовища, але і для організму людини.

«Щодня ми забруднюємо свій організм пластиковим сміттям. Багато пластикових упаковок через спеку виділяють шкідливі речовини, які потім ми виявляємо в сечі. Джерело цього забруднення – їжа і упаковка, в якій вона зберігається, – розповідає професор епідеміології з Барселони Мікель Порта.

Нагадаємо, цього року Єврокомісія підтримала указ, який вводить заборону на використання пластикового посуду і соломинок. У липні 2021 року правило вступить в силу в усіх країнах ЄС.

Як повідомлялося, країни G20 створять орган для боротьби з пластиковими відходами.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті