Країни G20 створять орган для боротьби з пластиковими відходами

Країни G20 створять орган для боротьби з пластиковими відходами

Ініціатива стане першою в світі основою для зниження пластикового забруднення океанів

Країни G20 створять орган для боротьби з пластиковими відходами
@Kankyo_Jpn

Група 20 найбільших економік світу має намір домовитися про угоду щодо скорочення морських пластикових відходів на сьогоднішньому саміті в Японії, передає rte.ie.

Міністр навколишнього середовища Йошіакі Харада заявив, що Японія «запропонувала працездатну структуру» щодо питання морських пластикових відходів, в якій беруть участь і країни, що розвиваються, і менш розвинені країни.

Забруднення пластиком стає все більш серйозною міжнародною проблемою, особливо після того, як Китай та інші країни заборонили імпорт пластикових відходів на переробку з-за кордону. Пластикові відходи після заборони накопичуються значними темпами.

Найбільшою є проблема мікропластику – крихітних шматочків, на які розкладається пластик і які неможливо зібрати після потрапляння в навколишнє середовище. Мікропластик має тенденцію поглинати шкідливі хімічні речовини і накопичуватися в рибі, птахах та інших тваринах.

Пропозиція, внесена на дводенному саміті G20 в Японії, стане першою в світі основою для зниження пластикового забруднення океанів.

Члени G20 зобов'язуються докласти зусиль для скорочення кількості пластикових відходів, які забруднюють океани, і регулярно повідомляти про свій прогрес, повідомляють японські ЗМІ.

Ця угода буде «першим кроком до вирішення проблеми», заявив Хіроакі Одачі з GreenPeace Японії, передає AFP.

«Але, зважаючи на критичну ситуацію забруднення океану пластмасами, необхідно терміново розробити юридично обов'язкові плани дій з чіткими термінами і цілями», – додав він.

За оцінками учасників кампанії, через те, що лише 9% пластикових відходів переробляється, єдине довгострокове рішення кризи полягає в тому, щоб компанії виробляли менше пластику, а споживачі – купували його менше.

Міністр промисловості Японії Хіросіге Секо заявив, що Японія буде вимагати від підприємств стягувати плату за одноразові пакети для покупок, щоб допомогти скоротити кількість відходів.

Багато країн світу вже стягують плату за одноразові пакети або прямо їх забороняють.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті