Міністерство екології Німеччини та Інститут Роберта Коха провели спільне дослідження «Біомоніторинг людини» і виявили токсичні відходи з пластмаси в 97% дітей, яких запросили для тестування, передає Tecnoblog з посиланням на Inhabitat.
Зразки крові та сечі були зібрані у 2500 дітей віком від 3 до 17 років. Із 15-ти видів пластиків, наявність яких перевірялася в рамках тестів, в зразках знайшли 11.
Присутність даних пластиків в дитячому організмі підвищує ризик його гормональної дисфункції, пише видання. Це пов'язано з тим, що на мікрорівні подібна продукція може імітувати дію певних гормонів, що призводить до збою в ендокринній системі людини. Порушення, в свою чергу, можуть проявлятися у вигляді ожиріння, порушення обміну речовин, раку, репродуктивних порушень, відхилень у поведінці або затримки розвитку.
При цьому пластик проникає в організм через цілком буденні речі – контейнерии для зберігання продуктів, футляри для DVD, чеки, пакети із супермаркету, водогінні труби з ПВХ, килимове покриття, навіть іграшки та медичні прилади.
Дослідники також відзначили високий рівень перфтороктанової кислоти (ПФОК) у молодих людей. ПФОК є надзвичайно стійкою і досить токсичною речовиною, легко накопичується у тканинах. Він, як правило, використовується в процесі виготовлення тефлону, який застосовують для виготовлення антипригарного посуду і водонепроникного одягу.
Очікується, що Євросоюз в 2020 році заборонить цю токсичну речовину.
Дослідження також показало, що найбільша кількість пластикових залишків виявляється в організмі малих дітей та дітей із бідних сімей.
Вчені дійшли висновку, що потрібні додаткові дослідження, щоб виявити шляхи, якими пластмаси потрапляють в організм людини.
Нещодавно повідомлялося, що вчені виявили мікропластик в людському шлунку у 8-ми різних країнах світу.