Російська державна корпорація «Роскосмос» має намір підписати угоду з приватною компанією МТКС про співпрацю при створенні багаторазового транспортного космічного корабля. Така інформація міститься в протоколі серпневої наради в «Роскосмосі», передає «РБК».
Зараз у Росії немає багаторазових космічних кораблів.
Майбутній корабель, який запускатиметься за допомогою ракети-носія, буде здатний доставляти на орбіту корисний вантаж масою до 2 тонн і потім повертати на Землю вантаж масою до 1 тонни. Спуск відбуватиметься за балістичної схемою з гальмуванням посадочними двигунами, що включаються на висоті 250 м.
Бенефіціар компанії МТКС Сергій Сопів підтвердив «РБК», що його компанія спільно з «Роскосмосом» створюватиме багаторазовий транспортний космічний корабель, він буде готовий до 2024 року.
За десять років експлуатації МТКС розраховує заробити на використанні багаторазового транспортного корабля $500 млн, повідомляє видання.
Розрахункова собівартість одного циклу (запуск і посадка) становить $9,8 млн. Загальні витрати на 20 циклів експлуатації оцінюються в $196 млн, включаючи післяполітне обслуговування,
Час польоту в складі орбітального пілотованої станції – до 300 діб; схожий за параметрами американський Dragon може перебувати в складі станції до 720 діб. Корабель передбачає можливість автономного польоту до 30 діб для проведення досліджень, експериментального відпрацювання, виконання прикладних завдань з можливістю повернення обладнання та вантажів замовника; забезпечує високу точність посадки в заданий район, а також спасіння вантажів на етапі виведення на ракеті-носії.
Нагадаємо: днями Ілон Маск офіційно представив на стартовому майданчику SpaceX у Техасі космічний корабель Starship Mk1.
Starship Mk1 – це еволюція першого літального апарату Starhopper, який використовувався для випробувань двигунів Raptor. За великим рахунком, місія Starhopper завершена, але він все ще знаходиться на полігоні SpaceX в Бока-Чіка всього в двох кілометрах від Mk1.