Захворіло у світі
6,722,408
Померло у світі
393,916
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
25,964
Померло в Україні
762
Вилікувалось в Україні
11,372
Ілон Маск офіційно представив космічний корабель Starship

Ілон Маск офіційно представив космічний корабель Starship

Через півроку його виведуть на орбіту, а далі – Марс

Ілон Маск офіційно представив космічний корабель Starship
Фото: SpaceX

Сьогодні вночі Ілон Маск офіційно представив на стартовому майданчику SpaceX у Техасі космічний корабель Starship Mk1. Про це повідомляє SpaceX на своїй сторінці в Twitter.

Півтори години топ-менеджер розповідав про Starship Mk1 і його пристрої, а в кінці пообіцяв вивести його на орбіту протягом шести місяців. За його словами, якщо все піде за планом, то комерційні польоти в 2021 році виглядають цілком реальними.

«Найважливішим проривом, який необхідний для того, щоб ми стали космічної цивілізацією, є космічна подорож, подібна повітряній подорожі. Швидка і використовувана повторно ракета – це і є святий Грааль космосу», – сказав Маск.

Додамо, що Starship Mk1 – це еволюція першого літального апарату Starhopper, який використовувався для випробувань двигунів Raptor. За великим рахунком, місія Starhopper завершена, але він все ще знаходиться на полігоні SpaceX в Бока-Чіка всього в двох кілометрах від Mk1.

Ілон Маск офіційно представив космічний корабель Starship Mk1

Прототип зорельоту Mk1, представлений Маском, – одна з двох абсолютно однакових ракет, що збираються SpaceX, саме збираються – навіть під час презентації над Mk1 щосили кипіла робота.

Інша ракета, Mark 2, розташована на майданчику SpaceX на мисі Канаверал, звідки компанія виконує більшість своїх запусків.

Ілон Маск офіційно представив космічний корабель Starship Mk1

Маск розповів, що перший політ Mk 1 відбудеться через один-два місяці. Він стартує з Техасу по суборбітальній траєкторії. Наступний крок – перший політ на орбіту, він віде реалізований протягом 6 місяців. А далі – Місяць і Марс.

Ілон Маск офіційно представив космічний корабель Starship Mk1

У фінальному вигляді Mk 1 буде оснащений 37 двигунами Raptor, які забезпечують вдвічі більшу тягу, ніж двигуни на ракетах SpaceX Falcon 9. Орбітальна версія Mk1 буде оснащена шістьма двигунами Raptor, але прототип Mark 1 зробить свої перші суборбітальні польоти лише з трьома двигунами. На даний момент у SpaceX вже є 12 таких двигунів.

Ілон Маск офіційно представив космічний корабель Starship Mk1

Висота (або довжина, дивлячись в якому становищі знаходиться Mk1) становить майже 50 метрів, маса з повним завантаженням палива – 1400 тонн. Він зможе транспортувати до 100 осіб у тривалому польоті і нести близько 100 тонн корисного вантажу. У версії Starship Super Heavy він стане могутнішим і важчим за ракету NASA Saturn V, яка доставила космонавтів «Аполлона» на Місяць. За словами Маска, Super Heavy забезпечить в два рази більше тяги, ніж Saturn V. Як і інші ракети SpaceX, Starship Mk1 зможе приземлитися на Землю після польоту в космосі.

Раніше Mind писав, що SpaceX успішно випробувала апарат, в якому будуть здійснюватися експедиції на Марс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті