МАУ скасовує прямий рейс між Києвом і Алмати

Втрати компанії через заборону РФ використовувати її повітряний простір склали понад $7 млн

Фото: pixabay.com

Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» (МАУ) з початком зимової навігації 27 жовтня припиняє виконання власних прямих регулярних рейсів між Києвом і Алмати. Але пасажири МАУ як і раніше зможуть дістатися до Казахстану завдяки код-шеринговій угоді з авіакомпанією Air Astana на маршрутах до Нур-Султана та Алмати. Про це повідомляє прес-служба МАУ.

«Рішення зупинити польоти прийнято у зв'язку з негативною рентабельністю рейсу, викликаною необхідністю облітати територію Російської Федерації. Заборона використання повітряного простору РФ для українських перевізників призвела до значного збільшення тривалості рейсу Київ – Алмати – з 5 год. 20 хв. до 6 год. 35 хв. – і, відповідно, додаткових витрат, покрити які не представляється можливим навіть з урахуванням ефекту від транзитних перевезень», – зазначають в компанії.

Як зазначив президент МАУ Євген Дихне, дане рішення є вимушеним і пов'язаним з труднощами в реалізації хабової моделі, які були неодноразово озвучені раніше.

«Втрати понад $7 млн не дозволяють нам надалі виконувати збитковий рейс», – зазначив він.

У період з 2013 по 2019 роки авіакомпанія МАУ виконала 2 120 рейсів за маршрутом Київ – Алмати – Київ, доставила 528 510 пасажирів і 3 600 тонн вантажів та пошти, а також забезпечила Міжнародному аеропорту «Бориспіль» додатковий транзитний потік у 380 000 пасажирів.

При тому зазначається, що розклад код-шерінгових рейсів між Києвом та Алмати дозволить зберегти лише частину транзитних можливостей по маршрутній мережі МАУ. Закриття рейсу порушує хабову модель авіакомпанії, проте є вимушеним заходом, покликаним повернути компанію до зони прибутковості.

У компанії нагадали, що в грудні 2018 року МАУ припинила виконувати власні рейси до Нур-Султана (раніше Астана) – накопичені за 2016 – 2018 роки збитки на маршруті склали $7,28 млн.

Раніше Mind писав, що МАУ перевезла майже 4 млн пасажирів за півроку. Пасажиропотік збільшився майже на 8% проти аналогічного періоду 2018 року.

Варто додати, що з початку року авіакомпанія МАУ відкрила два нові міжнародні регулярні рейси: з Києва до Ізміра та з Херсона до Бургаса, а також поповнила свій флот двома середньомагістральними вузькофюзеляжними літаками Embraer-195.

Нагадаємо: МАУ на початку червня оголосила про старт стратегічного партнерства з американською мережею магазинів безмитної торгівлі Duty Free Americas. Компанії запускають послугу попереднього вибору товарів для отримання їх на борту (pre-order duty free). Каталог доступний для пасажирів на сайті авіакомпанії з липня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS