Український IT-ринок виросте на 30% до кінця 2019 року – GlobalLogic

Кількість сплачених IT-індустрією податків теж стабільно зростає – на 29% в першому півріччі 2019 у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року

Фото: pixabay.com

Зростання українського ІТ-ринку в 2019 році може скласти близько 30%. Про це йдеться у прес-релізі GlobalLogic.

До кінця 2019 року тільки експорт комп'ютерних послуг принесе в економіку країни близько $3,5 млрд. Зберігши такі високі темпи зростання, експортна індустрія розробки програмного забезпечення здатна вирости до $4,5 млрд до кінця 2020 року.

«В середньому IT-індустрія зростала на 20-25% щорічно, ми очікуємо в цьому році більш стрімке зростання за рахунок сприятливої кон'юнктури міжнародного ринку і попиту на розробки українських фахівців. За нашими оцінками, зростання ринку може досягти 30% до кінця 2019 року. Прибуток GlobalLogic в Україні традиційно зростає трохи швидше індустрії – на 32% за результатами першого півріччя 2019 – і ми плануємо зберегти високі темпи зростання до кінця року», – коментує Андрій Яворський, віце-президент зі стратегії і технологій GlobalLogic.

За результатами першого півріччя 2019 експорт комп'ютерних послуг склав близько $1,6 млрд, що на 31% більше аналогічного періоду 2018 року. Також індустрія показує значне зростання в кількості фахівців. За деякими оцінками на середину 2018 року в індустрії налічувалося близько 130 000 фахівців. За останнє півріччя їх кількість зросла майже на 20 000 осіб і зараз за даними Асоціації «IT Ukraine» на ринку налічується понад 160 000 фахівців, що на 22% більше, ніж роком раніше. Але незважаючи на позитивний тренд, індустрія все ще відчуває нестачу кваліфікованих інженерів.

Кількість сплачених IT-індустрією податків теж стабільно зростає – на 29% в першому півріччі 2019 року у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. В першому півріччі 2018 року обсяг надходжень склав 6 млрд грн, сплачених як компаніями, так і фахівцями, які співпрацюють з компаніями як фізичні особи-підприємці. А в першому півріччі 2019 року сума сплачених податків вже склала майже 8 млрд грн.

Нагадаємо: уряд планує створити фонд розвитку людського капіталу, яким керуватимуть не чиновники, а гроші направляти на три напрямки: стипендії талановитим студентам, фінансування вчених, підтримку лабораторій ІТ-кампусів.

За прогнозами юриста Романа Качановського оподаткування ФОПів у сфері ІТ за 5 років має зрости майже вдвічі з 8,7% до 18,8% місячного доходу (без урахуванням зростанням розміру мінімальної зарплати та вартості ІТ-послуг). 

За даними Асоціації IT Ukraine за 2018 рік, в Україні налічується 127 000 програмістів. З них близько 90% оформлені як ФОПи (фізичні особи – підприємці). ФОПи виконують роботу на підставі договорів підряду з українською юридичною особою – власне IT-компанією. Зазвичай ця юрособа має форму товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ). Іноді юросіб декілька. Детальніше про те, Скільки ФОПів у IT та навіщо компаніям «офшорки» читайте за посиланням.

Детальніше про податкову ініціативу уряду читайте у матеріалі Mind «Початок великого торгу: як Гончарук підштовхує айтішників примиритися з новим податком».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS