За перше півріччя 2019 року українська телеком-галузь заробила 32,03 млрд грн. Про це йдеться у звіті Національної комісії з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРЗІ).
При цьому доходи від надання фіксованого широкосмугового доступу до Інтернету склали 5,57 млрд грн, а мобільні оператори отримали 56,5% доходу «з Інтернету».
Згідно зі звітом, з більш ніж 32 млрд грн доходів – 62,3% (19,9 млрд грн) – припадає на послуги мобільного зв'язку. Крім цього, 17,4% або 5,57 млрд грн доходу отримали телеком-компанії, що надають послуги фіксованого доступу до мережі інтернет.
Також 7,4% від загальної суми або 2,37 млрд грн – доходи від надання послуг телефонного зв'язку. Ще 12,9% доходів телеком-галузі (це 4,14 млрд грн) припадає на інші телеком послуги – користування каналами, кабельною каналізацією електрозв'язку, супутні послуги і т.д.
У структурі доходів від надання послуг доступу до Інтернету 95,3% або 5,315 млрд грн припадає на надання послуг споживачам, а 4,7% або 259,6 млн – операторам і провайдерам.
Також в НКРЗІ порахували, що всього в Україні нараховується 7,06 млн пунктів доступу до мережі Інтернет, серед яких 72,2% (близько 5,1 млн точок) працюють на швидкості від 10 Мбіт/с і вище. Ще у 15% дані про швидкість не вказані провайдером.
У структурі доходів «Інше», на яку припадає 12,9% всіх доходів телеком-галузі:
Дані оприлюднені за результатами звітності операторів, провайдерів телекомунікацій, поданої в НКРЗІ, без урахування ПДВ. Показники наведено без урахування тимчасово окупованій території АР Крим, Севастополя та частини тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях.
Нагадамо: нещодавно НКРЗІ розробила та оприлюднила проєкт змін до постанови Кабінету Міністрів «Про внесення змін до правил надання та отримання телекомунікаційних послуг».