Мінекономіки готує до приватизації перші 800 держпідприємств

Це допоможе зменшити неефективний державний сектор в економіці та залучити до неї необхідні для зростання інвестиції

фото twitter.com/MINECONOMDEV

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства створило проектний офіс з питань приватизації, який почав підготовку до продажу близько 800 державних підприємств. Про це повідомляєпрес-служба міністерства.

Установча зустріч проектного офісу відбулася 4 жовтня за під головуванням першого заступника міністра Павла Кухти.

Мета зустрічі – організація та початок проектної роботи над якнайшвидшим запуском приватизації державних підприємств, що входять до сфер управління різних органів центральної виконавчої влади.  

Кухта повідомив, що в Україні близько 3600 державних підприємств, що демонструють різні показники фінансової та операційної ефективності – від небагатьох успішних до переважної більшості збиткових і зовсім занедбаних. Мінекономіки наразі готує майже 800 держкомпаній до приватизації, запропонувавши організувати і структурувати цей процес, як цілісний проект, до якого залучаються всі відповідальні органи влади. 

«Проектна форма роботи дасть нам змогу швидко та ефективно реалізувати і проконтролювати всі етапи підготовки підприємств до приватизації, налагодити ефективну комунікацію між різними залученими органами влади і якнайшвидше дати позитивний результат. Ми нарешті зрушимо процес, що мав бути розпочатий та завершений ще у дев’яностих роках минулого століття, зменшивши вкрай неефективний державний сектор в економіці та залучивши до неї необхідні для зростання інвестиції», – зазначив Кухта. 

Учасники зустрічі затвердили структуру і головні напрями роботи з підготовки підприємств до малої та великої приватизації. 

«Ми маємо досвід успішної роботи у напрямку малої приватизації, яка за рік вже принесла більше 1,5 млрд гривень у бюджети різних рівнів, – відмітив директор ДП «Прозорро.Продажі» Олексій Соболев. – Ми погодили чіткий план дій, який передбачає передачу об’єктів до ФДМУ від органів їх управління, підготовку до продажу та усунення можливих проблем і ризиків, безпосередній продаж через процедури малої та великої приватизації».

Нагадаємо: 2 жовтня ВР ухвалила в другому читанні та в цілому закон про визнання таким, що втратив чинність, закону «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації». За його ухвалення проголосували 250 народних депутатів

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS