Британське видання The Guardian, базуючись на даних Інституту кліматичних досліджень (Climate Accountability Institute) назвало 20 світових компаній-гігантів, які спричинили 35% викидів діоксиду вуглецю та метану в світі. Підрахунок експертів включає діяльність компаній з 1965-го по 2017 рік. За цей період вказані компанії сумарно викинули в атмосферу 480 млрд тонн СО2 та метану.
Топ-20 забруднювачів планети:
1. Saudi Aramco – 59,26 млрд тонн
2. Chevron – 43,35 млрд тонн
3. Газпром – 43,23 млрд тонн
4. ExxonMobil – 41,90 млрд тонн
5. National Iranian Oil – 35,66 млрд тонн
6. BP – 34,02 млрд тонн
7. Royal Dutch Shell – 31,95 млрд
8. Coal India – 23,12 млрд
9. Pemex – 22,65 млрд
10. Petroleos de Venezuela – 15,75 млрд
11. PetroChina – 15,63 млрд тонн
12. Peabody Energy – 15,39 млрд тонн
13. ConocoPhillips – 15,23 млрд тонн
14. Abu Dhabi National Oil – 13,84 млрд тонн
15. Kuwait Petroleum Corp – 13,48 млрд тонн
16. Iraq National Oil – 12,60 млрд тонн
17. Total SA – 12,35 млрд тонн
18. Sonatrach – 12,30 млрд тонн
19. BHP Billiton – 9,80 млрд
20. Petrobras – 8,68 млрд тонн
Вісім із перерахованих компаній належать інвесторам (Chevron, Exxon, BP, Shell), решта 12 мають державне фінансування (як Saudi Aramco і Газпром).
Саме діяльність вищезгаданих компаній викликала нинішню кліматичну кризу, пише видання. При цьому всі ці державні і транснаціональні корпорації, які працюють з викопним паливом, продовжують розширювати свою діяльність, незважаючи на те, що вони усвідомлюють руйнівний вплив галузі на планету.
Головним забруднювачем світу є компанія Saudi Aramco, яка самостійно викинула в атмосферу 4,38% усього світового обсягу СО2.
Для підрахунку бралися дані про річний видобуток нафти, газу і вугілля, про який повідомляли компанії, потім було вирахувано, скільки вуглецю і метану у виготовленому паливі викидається в атмосферу по всьому ланцюжку поставок, від видобутку до кінцевого використання.
Було встановлено, що 90% викидів цих 20 компаній були пов'язані з використанням їх продуктів, таких як бензин, паливо для реактивних двигунів, природний газ і енергетичне вугілля. Ще 10% припало на видобуток, переробку і доставку готового палива.
Майкл Манн, один з провідних кліматологів світу, закликав політиків на майбутніх кліматичних переговорах в Чилі в грудні вжити термінових заходів для зменшення діяльності нафтових гігантів.
«Велика трагедія кліматичної кризи полягає в тому, що сім з половиною мільярдів людей повинні заплатити ціну в формі деградації планети – щоб пару десятків компаній продовжували приносити рекордний прибуток своїм власникам. Це великий моральний недолік нашої політичної системи, що ми допустили це», – сказав Манн.
Більше про це – в матеріалі Mind «Інновації в нафтогазовій сфері: настав час платити за шкоду для екології».
Між тим французька Total заявила, що її новий суперкомп’ютер дозволить геологам в 10 разів швидше знаходити нафту та зробити дешевшим її видобуток.
Як повідомлялося, Європарламент хоче позбавити ExxonMobil, яка помічена в спробах викривлення інформації про глобальне потепління, права лобіювати свої інтереси.