Захворіло у світі
1,196,553 особи
Померло у світі
64,549 осіб
Вилікувалось у світі
246,108 осіб
Захворіло в Україні
1225 осіб
Померло в Україні
32 особи
Вилікувалось в Україні
25 осіб
Total сподівається, що суперкомп’ютер допоможе їй пришвидшити пошук та видобування нафти

Total сподівається, що суперкомп’ютер допоможе їй пришвидшити пошук та видобування нафти

Pangea III пришвидшить процес пошуку вуглеводнів в 10 разів

Total сподівається, що суперкомп’ютер допоможе їй пришвидшити пошук та видобування нафти
фото www.flickr.com/photos/total_group

Енергетичний гігант Total заявила, що її новий суперкомп’ютер дозволить геологам швидше та успішніше знаходити нафту та здешевити її видобуток. Про це повідомляє Reuters.

Комп’ютер Pangea III, розроблений IBM, допоможе обробляти складні сейсмічні дані під час пошуку вуглеводнів в 10 разів швидше, ніж раніше, зазначили в компанії.

Обчислювальна потужність Pangea III була збільшена до 31,7 так званих «пентафлопс» з 6,7 пентафлопс в 2016 році та з 2,3 пентафлопс в 2013. В Total пояснили, що ця потужність еквівалентна приблизно 170 000 ноутбуків разом узятих.

Pangea III займає перше місце серед суперкомп’ютерів в нафтогазовому секторі та 11-е місце в світовому рейтингу TOP500.

Нафтові та газові компанії, як і інші промислові групи, все більше покладаються на потужні комп’ютери для швидкої обробки складних даних. Це дозволяє їм скоротити витрати та одночасно з цим підвищити продуктивність та рівень успішності проектів.

В Total не розкрили скільки коштів компанія вклала в новий суперкомп’ютер.

Старший віце-президент компанії з розвідки Кевін МакЛхан сказав, що 80% часу Pangea III буде присвячено сейсморозвідці.

«Ми можемо робити речі набагато швидше, – сказав він. – Ми розробляємо вдосконалені алгоритми візуалізації, щоб мати кращі зображення під поверхні в цих складних областях, і Pangea III дозволить нам зробити це у 10 разів швидше, ніж ми могли це зробити раніше».

Також від додав, що нові алгоритми зможуть опрацьовувати величезні обсяги даних більш точно та з більш високою роздільною здатністю. Крім цього, за допомогою суперком’пютера, компанія зможе більш точно визначати знаходження вуглеводнів під землею, що корисно в складних умовах, в яких вона займається пошуком нафти, яка знаходиться під сіллю, як наприклад, в Бразилії, Мексиканській затоці, Анголі та Східному Середземномор’ї.

Нагадаємо: на початку травня компанії Cray і AMD оголосили про створення найпотужнішого у світі суперкомп'ютера під назвою Frontier. Його обчислювальна потужність, як зазначається, перевищуватиме 1,5 ексафлопс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію