Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» (1081). За це рішення проголосували 319 депутатів, проти – 1, утримались – 15, не голосували – 65, передає кореспондент Mind.
Даним проєктом закону пропонується створення єдиної державної системи в сфері будівництва і в результаті запровадження закону, подання документів в електронній формі для отримання всіх адміністративних та інших послуг в сфері будівництва а також отримання таких послуг проводиться виключно в електронній формі 24 години 7 днів на тиждень.
Крім того, передбачено скорочення переліку документів ля отримання дозволів завдяки усуненню необхідності подавати фактично дублюючи документи.
Також запроваджується електронна взаємодія між державними інформаційними ресурсами – суб’єктами надання адміністративних послуг у сфері будівництва за принципом єдиного вікна. Оплата ж адміністративних послуг, штрафів за порушення в сфері містобудівної діяльності буде здійснюватись за допомогою електронної системи.
Також законом запроваджується відкритий доступ до інформації, яка міститься в електронній системі окрім персональних даних через портал електронної системи.
Як зазначила заступник голови комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк, до другого читання у комітет подано 204 поправки від 12 суб’єктів права законодавчої ініціативи, з яких 97 було враховано повністю, 11 – частково, 32 – враховані редакційно, 60 – відхилено, а 4 – внесені на розгляд ВР.
Варто зазначити, що згідно із пояснювальною запискою до закону, ним також передбачено: запровадження ідентифікатора об’єкта будівництва та завершеного будівництвом об’єкта, який буде незмінними протягом життєвого циклу об’єкта; включення до електронної системи контрольних примірників будівельних норм, обов’язкових для виконання національних стандартів, інших нормативних документів технічного характеру, які є обов’язковими для виконання відповідно до закону; запровадження єдиного порядку присвоєння та зміни адрес об’єктам нерухомого майна.
Нагадаємо, як писав Mind, 11 вересня ВР ухвалив даний проєкт закону в першому читанні. Тоді таке рішення підтримали 306 народних депутатів.