Захворіло у світі
19,653,381
Померло у світі
727,101
Вилікувалось у світі
11,945,051
Захворіло в Україні
80,949
Померло в Україні
1,897
Вилікувалось в Україні
43,972
Парламент ухвалив за основу законопроект, що запровадить єдину електронну систему в будівництві

Парламент ухвалив за основу законопроект, що запровадить єдину електронну систему в будівництві

Це має зробити прозорими більшість процесів в будівництві та дозволить інвесторам не їздити з паперами з регіонів до столиці

Парламент ухвалив за основу законопроект, що запровадить єдину електронну систему в будівництві
Фото: УНІАН

Парламент ухвалив у першому читанні проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку надання адміністративних послуг у сфері будівництва та створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» (1081). За таке рішення  проголосували 306 народних депутатів, утримались – 4, не голосували – 79, передає кореспондент Mind.

Законопроектом пропонується створити єдину державну електронну систему у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру.

Також ним запроваджується подання документів в електронній формі для отримання всіх адміністративних та інших послуг у сфері будівництва, а також отримання таких послуг в електронній формі 24 години на добу 7 днів на тиждень.

Передбачається скорочення переліку документів, що подаються для отримання адміністративних послуг у сфері будівництва, запровадження електронної взаємодії між державними електронними інформаційних ресурсами, суб’єктами надання адміністративних послуг у сфері будівництва для отримання адміністративних послуг за принципом «єдиного вікна», а також запровадження отримання результатів надання  адміністративних послуг в електронній формі, отримання паперового примірника лише за бажанням.

Крім того буде запроваджена оплата адміністративних послуг у сфері будівництва, та штрафи за правопорушення у сфері містобудівної діяльності за допомогою електронної системи.

Також передбачається запровадження ідентифікатора об’єкта будівництва та завершеного будівництвом об’єкта, який буде незмінними протягом життєвого циклу об’єкта.

До електронної системи буде включено контрольні примірники будівельних норм, обов’язкових для виконання національних стандартів, інших нормативних документів технічного характеру, які є обов’язковими для виконання відповідно до закону.

Передбачається, також, запровадження відкритого доступу до інформації, яка міститься в електронній системі, крім персональних даних, через портал електронної системи та введення єдиного порядку присвоєння та зміни адрес об’єктам нерухомого майна.

 «Запровадження в Україні єдиної електронної системи в будівництві, по-перше робить більшість процесів в будівництві прозорими, підзвітними, а також скасує необхідність інвесторам з усієї України їздити з паперами до Києва», – повідомила народний депутат, заступник голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк

Вона зазначила, що система об’єднає в єдиній інформаційний простір всі дані про будівництво, про всі будівлі та про всіх учасників ринку. Запровадження електронного кабінету забудовника та публічного прозорого доступу до всіх даних допоможе в подоланні корупції на ринку, створить прозорі умови для інвесторів, також  система допоможе створити зручний каталог всіх будівель в Україні  і дозволить ефективно управляти ними.

«Прийняття законопроекту  забезпечить не лише скорочення строків надання адміністративних послуг, а й підвищить їх якість, значно знизить корупцію і зробить роботу усіх державних органів у цій сфері більш прозорою, підзвітною та публічною», – сказала депутат.

Депутати вдвоє скоротили термін підготовки законопроекту до розгляду у другому читанні.

Нагадаємо, раніше, як писав Mind, Рада у першому читанні змінила закон про будівельні норми. Депутати мають намір визначити методи нормування будівництва та розширити коло базових організацій у цій сфері.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті