Близько 11 млн жителів Північної Кореї недоїдають – ООН

З них 140 000 – діти

фото www.flickr.com/photos/josephferris76/6134531177

Майже половина населення Північної Кореї страждає внаслідок недоїдання. За словами спеціального доповідача ООН з питань прав людини у КНДР Томаса Охеа Кінтани, близько 11 млн осіб у цій країні є жертвами проблем із забезпеченнями харчовими продуктами. Цю інформацію Кінтана озвучив у середу, 23 жовтня, у Нью-Йорку, передає DW.

Згідно з даними ООН, ця проблема гостро зачіпає і дітей: близько 140 000 дітей у КНДР не мають достатньо їжі, а для 30 000 нестача харчів є ризиком для життя.

За словами Кінтани, відповідальність за таку ситуацію лягає на економічну та аграрну політику північнокорейського режиму. Її наслідки посилюються через зміни клімату, несприятливий ґрунт, стихійні лиха та негативні наслідки санкцій, запроваджених проти Пхеньяна.

Спеціальний доповідач ООН додав, що за три роки його перебування на цій посаді ситуація у цій сфері не поліпшується. При цьому найбільше, за його словами, від державної політики перерозподілу харчів та товарів потерпає сільське населення.

«Економічні ресурси країни перерозподіляються далеко не на користь задоволення базових потреб населення», – відзначив Кінтана.

Нагадаємо: минулого місяця Продовольча і сільськогосподарська організації ООН (FAO) заявила, що Північна Корея зіткнулася з найнижчим урожаєм за останні п'ять років, що призведе до серйозної нестачі продуктів харчування для 40% населення країни.

Звіт FAO послідкував за більш ранніми оцінками США цього року, згідно з яким рівень виробництва продовольства в ізольованій країні в минулому році впав до найнижчого рівня за більш як десятиліття  через теплу погоду, тайфуни та повені.

Південна Корея зобов’язалась надати  50 000 тонн рису в якості допомоги своєму північному сусіду через Всесвітню продовольчу програму США. Однак, за словами Сеулу, її було відкладено через небажання Пхеньяну йти на зустріч США в питаннях денуклеаризації.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS