Сума державного та гарантованого державою боргу України у гривневому еквіваленті вперше за останні два роки опустилась нижче позначки 2 трлн грн. Про це йдеться у відповідних даних Міністерства фінансів.
Протягом вересня 2019 року сума державного та гарантованого державою боргу України зменшилась у гривневому еквіваленті на 69,44 млрд грн та склала 1,9 трлн грн.
Востаннє на такому рівні боргові зобов’язання України у гривневому еквіваленті були у вересні 2017 року.
Основним фактором збільшення у доларовому еквіваленті державного та гарантованого державою боргу на $1,02 млрд до $82,95 млрд слугувало зміцнення національної валюти протягом місяця на 1,15 грн.
Таке збільшення доларового еквіваленту боргу спостерігалось в частині внутрішнього боргу, де зміцнення курсу мало найбільший ефект при здійсненні перерахунку обсягу державного боргу в доларовий еквівалент.
Водночас обсяг державного боргу, номінованого в іноземній валюті, зменшився.
Нагадаємо: уряд планує зменшити дефіцит державного бюджет у 2020 році з 2,23% від ВВП 2019 року до 2,09% у 2020 році. У середньостроковій перспективі дефіцит державного бюджету має знизитись до 1,88% від ВВП у 2021 і впасти до 1,7% у 2022 році.
18 жовтня Верховна Рада ухвалила проєкт постанови «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2020 рік».