Митниця зможе перевіряти та утилізувати посилки

У зоні ризику опиняться посилки, які містять не більше трьох одиниць товару по кожній товарній категорії вагою не вище 2 кілограм

Фото: pixabay.com

Митна служба зможе призупиняти оформлення на митниці і знищувати невеликих партії товару, які пересилаються міжнародними поштовими та експрес-відправленнями. Про це Mind розповіла  патентна повірена, адвокатка, керуюча партнерка патентно-юридичної компанії IPStyle Марія Ортинська.

За її словами, процедура торкнеться всіх, хто купує товари для себе в інтернет-магазині іншої країни. Не обов'язково Китаю, але і США, Великобританії, Німеччини чи ін.

Під «невелику партію» підпадає посилка від одного відправника, яка містить не більше трьох одиниць товару по кожній товарній категорії, а її загальна вага не перевищує 2 кг. 

«Іншими словами, замовляєте плаття, чохол для мобільного телефону і який-небудь модний аксесуар – така посилка в зоні ризику. Більш того, якщо на митниці виникне підозра, що такі товари можуть бути контрафактними або піратськими, їх можуть не тільки призупинити, а й утилізувати. Для цього достатньо наявності в Митному реєстрі IP-об'єктів інформації про такий об'єкт і згода правовласника», – пояснила Ортинська.

Передбачається, що в день прийняття такого рішення, митний орган повідомляє засобами факсимільного чи електронного зв'язку декларанта (найімовірніше кур'єрську або поштову службу) про припинення та її причини.

«Якщо товар хочуть знищити, досить повідомити тільки факсом? При цьому датою отримання повідомлень декларантом буде вважати день, коли митниця направила такі повідомлення», – відмітила експертка.

За її словами, далі події можуть розгортатися таким чином: декларант повинен протягом 10 робочих днів надати згоду власника товару на знищення. Якщо за цей час немає ні згоди, ні протесту, то згоду на утилізацію дано за замовчуванням.

Нагадаємо: президент Володимир Зеленський підписав закон про боротьбу з контрафактним товаром.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS