Зеленський підписав закон про боротьбу з контрафактним товаром

Зеленський підписав закон про боротьбу з контрафактним товаром

Закон має на меті наближення митного законодавства у сфері захисту інтелектуальної власності до стандартів та практики Європейського Союзу

Цей матеріал також доступний російською
Зеленський підписав закон про боротьбу з контрафактним товаром
Володимир Зеленський
Фото: УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України» № 202-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 жовтня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба представництва президента.

Закон має на меті наближення митного законодавства у сфері захисту інтелектуальної власності до стандартів та практики Європейського Союзу.

Реалізація закону посилить боротьбу з контрафактними товарами, прискорить переміщення через митний кордон України та митне оформлення оригінальних товарів, сприятиме розвитку міжнародної торгівлі та підвищенню інвестиційної привабливості України.

Документ також передбачає, що заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності не застосовуються до оригінальних товарів, тобто товарів, що були виготовлені за згодою правовласника, або товарів, виготовлених особою, уповноваженою правовласником на виробництво певної кількості товарів, зокрема якщо їхня кількість перевищує обумовлену між цією особою і правовласником.

Крім того, закон встановлює особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях. Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо: європейські виробники щороку зазнають збитків на загальну суму в 60 млрд євро через фальсифіковані товари.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію