На початку цього року Білий дім розглядав можливість відключення компанії Huawei від фінансової системи США. Про це пише Reuters.
За даними видання, цей захід був одним з можливих варіантів дій, спрямованих на придушення найбільшого виробника телекомунікаційного устаткування.
Одне з джерел, знайоме з цим питанням, наголосило, що план може бути відновлений в найближчі місяці,в залежності від того, як складатимуться відносини з Huawei надалі.
За словами інших двох співрозмовників видання, цей крок «був ядерним варіантом на верхівці сходів інструментів політики санкцій проти компанії». У випадку його реалізації китайський гігант практично не зміг би проводити транзакції в доларах.
Зазначається, що високопосадовці адміністрації склали меморандум і провели міжвідомчі зустрічі з цього питання,що свідчить про серйозність намірів Білого дому щодо розгортання найбільш агресивного інструменту санкції США проти Huawei.
Замість цього кроку, США внесла китайського телекомгіганта до так званого «чорного списку», а який також входила «РусАл», друга за величиною алюмінієва компанія в світі, російські олігархи, іранські політики та наркоторгівці з Венесуели.
Нагадаємо: на початку цього місяця стало відомо, що Huawei, яку США внесли в чорний список, зуміла налагодити виробництво смартфонів без американських комплектуючих, замінивши їх компонентами з інших джерел.