Ініціатива Євросоюзу «Східне партнерство» спрямована на відрив від Росії найближчих країн-сусідів. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає «Інтерфакс».
«Ще до 2014 року тривожним знаком у відносинах Росія-ЄС став запуск ініціативи «Східне партнерство», спрямованої по суті – як підтвердилося надалі – на відрив від Росії наших найближчих сусідів, з якими нас пов'язують багатовікові узи. Сумні наслідки цієї егоїстичної політики відчуваються і до сьогодні», – заявив.
Він також заявив, що Євросоюз намагається штучно розділити європейський континент, оскільки «ЄС на практиці виявився не готовий до рівноправності у відносинах з нашою країною».
«У брюссельському лексиконі термін «Європа» остаточно став синонімом «Європейського союзу». Подається так, ніби є Європа «справжня» – це члени ЄС, а всім іншим країнам континенту треба ще заслужити «високе звання європейців», – пояснив Лавров своє бачення.
На думку глави МЗС РФ, тим самим в ЄС «намагаються знову штучно розділяти континент, спотворюючи і географію, і історію».
«Чого тільки варті резолюції, які «штампують» євроструктури, що прирівнюють нацистів, які знищували європейські народи, до радянських воїнів, які врятували ці народи від фізичного винищення», – зазначив Лавров.
Тим часом, міністр вважає за можливе розширення співпраці Євразійського економічного союзу (ЄАЕС) з Євросоюзом в контексті концепції президента РФ Владіміра Путіна щодо формування «Великого Євразійського Партнерства від Атлантики до Тихого океану за участю держав Євразійського економічного союзу, ШОС, АСЕАН і всіх інших країн континенту» .
«Економічною основою підключення членів ЄС до такого Партнерства заради миру може стати співпраця по лінії Євросоюз – ЄврАзЕС. Сполучення потенціалів двох великих регіональних ринків, гармонізація їх торгово-інвестиційних режимів сприятиме посиленню позицій всіх учасників світової торгівлі. А також – що не менш важливо – дозволить уникнути в майбутньому ситуацій, коли наші «спільні сусіди» знову штучно виявляться перед примітивним вибором – або з ЄС, або з Росією», – вважає Лавров.
Нагадаємо: програма «Східне партнерство» націлена на політичну і економічну інтеграцію Євросоюзу з шістьма країнами: Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю, Грузією, Молдовою і Україною.
«Східне партнерство» передбачає значне підвищення рівня політичної взаємодії, широку інтеграцію колишніх радянських республік в економіку ЄС і збільшення обсягів наданої їм фінансової допомоги.
Нагадаємо: днями лідери держав – членів Європейського Союзу домовилися про збереження санкцій проти Російської Федерації ще на шість місяців.