Команда данського судна Maersk привезла на берег перші 6 тонн пластикового сміття, виловлені в Тихому океані установкою The Ocean Cleanup, передає Euronews.
Плавучу систему для збору сміття розробив 25-річний винахідник Боян Слат.
«Перший пластик повернувся на берег! Я чекав цього моменту шість років», – написав Слат в Twitter.
First plastic back on shore! Have been looking forward to this moment for six years... pic.twitter.com/msLRJ70EdZ
– Boyan Slat (@BoyanSlat) December 12, 2019
У вересні минулого року моряки разом з екологічними активістами в рамках проекту The Ocean Cleanup вирушили в подорож з Сан-Франциско, тягнучи з собою на буксирі плавучу установку.
Пристрій розроблено таким чином, що риба в нього не потрапляє. З води вдалося дістати безліч сторонніх предметів. В інтерв'ю данському телебаченню TV2 моряки Нікол Петерсен і Кенні Каструп розповіли:
«В океані ми виловили частини кузова автомобіля і навіть шину від нього. Це зовсім не маленькі речі».
«Наводить на роздуми той факт, що запросто можна виловити один, два, три кілограми пластикового сміття, але все одно в океані залишиться незліченна кількість забруднюючого мотлоху», – зазначають вони.
Майже половина улову цих данських моряків – рибальські сіті. За оцінками екологів, якщо весь обсяг пластикового сміття, який зараз знаходиться в Тихому океані, розподілити на поверхні – то ця площа в чотири рази перевищить територію Німеччини.
Моряки задумалися про майбутнє. Кенії Каструп зазначає:
«Я зміню свої звички. Тепер замість пластикової плівки для зберігання продуктів я буду користуватися обгортковим папером, просоченим бджолиним воском. Буду намагатися не користуватися одноразовими предметами з пластику».
Мандри очисної установки закінчилася поблизу Ванкувера. Екологи впевнені, що якщо глобальні зусилля продовжаться, то за п'ять років з Тихого океану можна буде виловити половину обсягу пластикового сміття.
Нагадаємо, у жовтні система збору пластику з океану The Ocean Cleanup почала ефективно працювати, на думку розробників, ця конструкція допоможе збирати за рік 15 000 тонн пластику.