Захворіло у світі
19,127,091
Померло у світі
715,555
Вилікувалось у світі
11,590,138
Захворіло в Україні
78,261
Померло в Україні
1,852
Вилікувалось в Україні
43,055
Система збору пластику з океану The Ocean Cleanup почала ефективно працювати (ВІДЕО)

Система збору пластику з океану The Ocean Cleanup почала ефективно працювати (ВІДЕО)

Винахідники вважають, що конструкція допоможе збирати за рік 15 000 тонн пластику

Система збору пластику з океану The Ocean Cleanup почала ефективно працювати (ВІДЕО)
https://theoceancleanup.com

Система збору сміття The Ocean Cleanup вперше успішно впоралася зі своїм завданням в районі Великої тихоокеанської сміттєвої плями. Про це оголосив 2 жовтня творець проекту, 25-річний нідерландець Боян Слат на прес-конференції в Роттердамі, передає RFI.

«Тепер ми маємо автономну систему в Великій тихоокеанській сміттєвій плямі, яка використовує природні сили океану, щоб пасивно захоплювати і збирати пластик», – сказав Боян Слат.

Боян Слат має мрію – очистити світовий океан від пластикового сміття. І наполегливо йде до цієї мети, незважаючи на численні технологічні труднощі: технологію The Ocean Cleanup довелося переробляти тричі.

Вперше Слат представив свою ідею ще у 2012 році на конференції TED, коли йому було 18 років. Нідерландський ентузіаст впевнений, що океанський пластик «сам себе може збирати» за допомогою течій. Він запропонував розмістити в океані великі U-подібні «плавучі пастки» – автономні «поплавки», які діяли б як пересувна берегова лінія. Пластик, що скупчується в «пастки», можна регулярно відвозити на берег, де його можна переробити.

Система збору пластику з океану The Ocean Cleanup почала ефективно працювати

Випробування першої версії проекту (System 001) проходили в Тихому океані у вересні 2018 року. Корабель, який взяв на буксир очисну споруду, відчалив з порту Сан-Франциско. Однак з'ясувалося, що система не утримує пластик через швидкість пересування очисної споруди: поплавок рухався в океані приблизно з тією ж швидкістю, що і пластикове сміття.

Технологію вдосконалили, конструкцію зробили важчою, забезпечивши парашутним якорем. Але винахідники зіткнулися з іншою проблемою: пластикове сміття «переступало» через поплавок, не затримуючись у U-подібній «пастці». З цим викликом теж вдалося впоратися завдяки збільшенню поплавка.

Модифікований пристрій отримав назву System 001/B. Його відправили в Тихий океан в червні 2019-го. Уже вдалося зібрати різні пластикові вироби та – що важливо – дрібні пластикові частки, які можуть потрапляти в організми мешканців морів.

На сайті The Ocean Cleanup можна спостерігати, де в даний момент перебуває океаноочисна споруда.

Система збору пластику з океану The Ocean Cleanup почала ефективно працювати

«Ми змогли утримати пластик всіх розмірів. Тепер ми використовуємо природні сили океану, щоб збирати пластикове сміття. Океан робить все сам. З інженерної точки зору це великий успіх», – пояснює інженер-гідродинаміки The Ocean Cleanup Рейдер де Фейтер.

Творці The Ocean Cleanup ставлять собі за мету за п'ять років удвічі скоротити площу тихоокеанської сміттєвої плями. Зараз розмір «пластикового континенту» між Каліфорнією і Гавайськими островами в три рази перевищує площу Франції. Боян Слат вважає, що за рік з Тихого океану можна вивозити 15 тисяч тонн пластику.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті