Британський суд визнав веганство вірою, і відтепер воно захищене юридично

Визнання етичного веганства як віри, яка охороняється законом, стало прецедентом в судовій практиці

фото DR

Суд у Великобританії вперше прийняв рішення про те, що етичне веганство – це «філософське переконання», і тому воно захищене законом, передає The Guardian. Англійською philosophical belief означає світоглядну основу релігійної віри.

Вирок був винесений у справі, порушеній за позовом жителя Британії Хорді Касамітжана, який стверджує, що благодійна організація з захисту тварин Ліга боротьби з жорстокими видами спорту (LACS) несправедливо звільнила його після того, як Касамітжана запідозрив, що організація інвестує в компанії, що займаються тестуванням на тваринах.

Суд із трудових спорів ухвалив, що етичне веганство – це філософське переконання, захищене законом від дискримінації, відповідно до Закону про рівність 2010 року.

Рішення трибуналу в місті Норвіч не вирішує скаргу Касамітжани щодо несправедливого звільнення, але створює основу для слухання по суті і є прецедентом для подібних випадків, зазначає видання.

Касамітжана сказав, що надзвичайно задоволений результатом «і словами судді, який чітко розумів, що таке етичне веганство».

Британський суд визнав веганство вірою, і відтепер воно захищене юридично
Хорді Касамітжана
Photo: Avpics/Alamy /The Guardian

Етичні вегани, такі як дієтичні вегани, їдять рослинну їжу, але етичні вегани також намагаються не використовувати продукти, отримані внаслідок експлуатації тварин. Це включає відмову від одягу з вовни або шкіри і продуктів, тестованих на тваринах.

«Я не один, багато людей підтримали мене, тому що вони або їхні друзі відчули дискримінацію за те, що вони етичні вегани, – сказав Касамітжана після рішення суду. – Будемо сподіватися на позитивні зрушення, якщо в майбутньому інші етичні вагани будуть краще юридично захищені».

«Визнання етичного веганства як віри, яка охороняється законом, відповідно до Закону про рівність 2010 року, потенційно вплине на зайнятість і робочі місця, освіту, транспорт і надання товарів і послуг», – зазначив адвокат Касамітджана Пітер Дейлі.

Нагадаємо, суд в Арканзасі став на бік веганів і постановив, що вегетаріанські бургери можна називати бургерами.

Тим часом на український ринок виходить американський виробник веганського «м’яса» Beyond Meat.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS