Суд в Арканзасі став на сторону веганів: вегетаріанські бургери можна називати бургерами

Суд в Арканзасі став на сторону веганів: вегетаріанські бургери можна називати бургерами

До цього в штаті був прийняти суворий закон про «справедливе маркування», який визначав, що можна називати м’ясом, а що – ні

Суд в Арканзасі став на сторону веганів: вегетаріанські бургери можна називати бургерами
фото www.flickr.com/photos/docpopular/33381939790

Виробники так званого «м’яса» на рослинній основі отримали перемогу в триваючій битві у США щодо того, що модна,а що – ні називати м’ясом або м’ясним продуктом. Федеральний суд в Арканзасі  тимчасово заблокував раніше прийнятий закон в штаті про «справедливе маркування їстівних продуктів» – один з найжорсткіших в США, якими виробники м'яса намагаються обмежити себе від конкуренції з рослинними альтернативами. Про це повідомляє New Atlas.

Вибухове зростання замінник м’яса на рослинній основі за останні кілька років стало конкурувати з традиційними галузями тваринництва. Те,що протягом багатьох років, було невеликим нішевим ринком, орієнтовним передусім на вегетаріанців, розширилось і перетворились на індустрію з багатомільярдним оборотом.

Видання зазначає,що і «м’ясоїди» стали все частіше експериментувати із замінниками м’яса на рослинній основі, і в умовах скорочення долі ринки традиційні м’ясопереробні галузі стали лобіювати прийняття законів, регулюючих те, що можна називати м’ясом, а що – ні.  

Декілька штатів США прийняли закони, серед яких Південна Дакота, Міссісіпі та Луїзіана, які забороняють використання не м’ясних продуктів в термінології, пов’язаній з м’ясом. Але один з найжорсткіших законів був нещодавно прийнятий в Арканзасі. Теоретично цей закон мав забороняти маркування таких продуктів, як соєве молоко і вироби з тофу. Незважаючи на те, що закон був прийнятий на початку року, він ще не вступив у силу.

«Не можна продавати Chevrolet і називати це Cadillac», – заявив один із авторів акта республіканець Девід Хіллман.

Позивачем в процесі в Арканзасі виступила компанія Tofurky, виробник численних рослинних замінників, вже довгий час присутній на ринку. Її юристи стверджують, що заборона зазіхає на першу поправку до Конституції США – про свободу слова.

Прихильники законопроекту підкреслюють, що маркування «котлета», «бургер» або «сосиска» на виробах без м'яса вводять споживачів в оману.

Суддя Крістін Бейкер встала на сторону виробників замінників, випустивши судову заборону, яка зупиняє набрання законом чинності до вирішення цієї справи. Крім того, вона припустила, що Tofurky здобуде перемогу при розгляді можливих апеляцій у судах вищих інстанцій.

Рішення суду ґрунтувалось на тому,що маркування не м’ясного продукту «ковбасою», «сосисками» або «бургером» не вводило в оману споживачів, оскільки виробник вказував на етикетці слова «рослинний», «вегетаріанський» чи «веганський» і, малоймовірно, що середньостатистичний споживач буде обманутий.

На думку судді Бейкер, держава повинна вимагати не заборони, а «більш помітного розкриття веганської природи рослинних продуктів, як наприклад, створити символ для маркування та упаковки рослинних продуктів із зазначенням їх веганського складу».

Нагадаємо: раніше цього місяця стало відомо, що американський стартап Beyond Meat, що виробляє альтернативне «м'ясо» з рослинних продуктів, тепер виходить і на український ринок: веганські бургери, сосиски, котлети і фарш з’являться спочатку в фірмових ресторанах, а якщо продукт буде користуватися успіхом – то і в супермаркетах.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло